Wpis z mikrobloga

#kredyt2procent #kredythipoteczny #bezpiecznykredyt #bk2 #budowadomu

Da radę otrzymać kredyt 2 procent na budowę domu mając jedynie warunki zabudowy?
Wpis w księgach wieczystych działki jest już zrobiony/posiadam projekt.
Pozwolenie na budowę otrzymam pewnie w styczniu/lutym, więc wtedy pewnie będzie już za późno.
Dom parterowy ok. 100 metrów. Nie wiem też, czy już weszła ta nowelizacja ustawy zwiększająca max. limit budowy bez pozwolenia na ponad 70m2.

@marcpol
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
@ZielonaOdnowa: Projekt jest praktycznie gotowy. W zasadzie to architekt lada moment będzie składał wniosek o pozwolenie o budowę.
Zastanawiam się tylko, czy da się to jakoś przyspieszyć (skrócić te 65 dni czekania).
  • Odpowiedz
@Parasek: spróbuj umówić się z naczelnikiem wydziału budownictwa i po prostu porozmawiać z nim jak czlowiek, czy nie da się jakoś przyspieszyć tego procesu w związku z tym, że chciałbyś wziąć kredyt a terminy niestety gonią. Ja w taki sposób dostałem pozwolenie po 5 dniach, które było uprawomocnione od dnia wydania pozwolenia bo nie było żadnych oddziaływań na działki obok a jedyną stroną była tylko moja żona :)
  • Odpowiedz
@Parasek Do uzyskania kredytu hipotecznego na budowę domu wymagane będzie prawomocne pozwolenie na budowę lub zgłoszenie. Ten ostatni przypadek nie jest akceptowany przez każdy bank.
  • Odpowiedz