Wpis z mikrobloga

Mireczki, bierze ktoś z was zimne prysznice (mycie w zimnej wodzie)? Spróbowałem jakiś czas temu z ciekawości (słyszałem o zdrowotnych właściwościach) myć się tylko w zimnej wodzie. Akurat traf chciał, że niedługo potem był o tym wykop jak gość opowiadał jak to życie może odmienić ;). Akurat na takie fajerwerki nie liczę ale jestem ciekaw czy ma ktoś jakieś doświadczenia z ten temat? Czy zdrowie się poprawiło itp? Czy można tak cały czas, czy lepiej tylko stosować od czasu do czasu?

Jeśli chodzi o mnie to po takim prysznicu nabieram werwy i fajnie się czuje. Zaznaczam, że woda jest naprawdę lodowata i wręcz boli i zapiera dech podczas mycia, a po myciu jestem cały czerwony :), ale mimo to wciąga!

#zimnyprysznic #kiciochpyta
  • 11
  • Odpowiedz
@PanCogito: Ja biorę, po wyjściu jestem król życia :P Na razie za mało żeby powiedzieć czy są efekty, ale w połączeniu z kilkoma innymi rzeczami - czuję się całkiem nieźle :P
  • Odpowiedz
@PanCogito: Naciskaj odpowiedź jak do mnie mówisz, nie zauważyłem :P

nie mówię, bo przeczytałem, że jeśli komuś chwalisz się swoimi celami to prawdopodobieństwo ich osiągnięcia / trania w nich jest mniejsze.

Po wyjściu z wody czuję się jak król życica, ostatnio jest bardzo zimna, ale cały czas głośno coś mówię, śpiewam pieśni i jest okej. Potem woda staje się 'ciepła', nie czuję zimna, muszę przesunąć kurek żeby poczuć, że czasami nie
  • Odpowiedz
@k__d: A jakoś mi umknęło, że nie odpowiedziałem tylko napisałem w eter. No zgodzę się, że uczucie 'po' (a nawet w trakcie, po pierwszym szoku) jest całkiem fajne i chyba u mnie już nie ma odwrotu :D.

Od dawna stosujesz?
  • Odpowiedz
@PanCogito: Dwa tygodnie. Do tego zacząłem czytać, czego nie czyniłem przez wieki. A Ty ile? Jakie efekty? :) Do tego pojawia się te uczucie (może placebo, może nie), że jeśli mam na tylę śliną wolę by wziąć prysznic to mogę robić wszystkyo :P
  • Odpowiedz
@k__d: Ja w sumie podobnie - koło 3 tyg. Efekty takie, że czuć tego powera po, ale chyba z tego co widzę nie aż tak jak u Ciebie ;). Ja oczekuje większych zalet w zdrowiu fizycznym niż psychicznym i jeśli o to chodzi to na razie za krótki okres żeby coś stwierdzić. Często łapałem jakieś przeziębienia czy inne gówna. Zobaczymy czy za jakiś czas coś się w tym temacie zmieni.
  • Odpowiedz