Wpis z mikrobloga

Kiedys grałem w MTG, ale to było w 2006. Chciałem sobie teraz pozbierać karty, pokolekcjonować a nie grać w ogóle. Nie mam pojęcia od czego zacząć. Ej, niech mi ktos powie, to jest teraz normalne, że booster takiego Commander Masters, który jest przecież z sierpnia tego roku, czyli dosłownie z przed jedynie 3 miesięcy kosztuje około 80 zyla? W ogóle co to się porobiło z tymi cenami? Patrze po sklepach i nie mogę za bardzo nic znaleźć w normalnych kwotach. Już nie mówiąc o dostępności. Jak to jest, ze dodatki, ktre wyszły w tym roku są już niedostępne, albo tak kurde drogie? Nie mogę znaleźć żadnych gotowych talii do kupienia i pogrania, nie moę znaleźć boosterów, a jesli już to całe booster boxy po tysiące złotych.

Jak się zabrać za zbieranie tych kart, skoro wszystko jest od razu wykupywane?
Dodatek: Władca Pierscienie tez jest chyba z tego roku, nie? I tez nie mozna nigdzie dostac

#mtg #magicthegathering #karcianki #planszowki
  • 9
Kiedys grałem w MTG, ale to było w 2006.

@rekinwpaski:
Niestety to, że pamiętasz ówczesne cenniki jest kluczem do tego, dlaczego teraz ceny nie są dla Ciebie "normalne". Zresztą to samo można powiedzieć właściwie o wszystkim, choć odnoszę wrażenie, że tak znacząco jak "zbytki" od zainteresowań podrożały jedynie nieruchy.
@rekinwpaski: to jakos zle szukasz xD zwykłe boostery z standartu to maks 20zł jeden, gotowych decków jest od groma w pułapie cenowym od 100zł do 400, do wyboru do koloru. Commander masters to nie jest zwykly dodatek i tam w srodku masz szanse na naprawde drogie karty
@rekinwpaski: Commander Master to specjalny dodatek skierowany do graczy Commandera/EDH. Normalny booster np Ixalanu który wyszedł tydzień temu to ok ~20 pln. Są jeszcze dwa typy boosterów draft i i set. Dla kolekcjonera lepiej set kupować. Piszę jeszcze bo za dodatek czy tam dwa ma wrócić jeden typ boosterów.