Wpis z mikrobloga

Kiedyś google powiadomiło służbę zdrowia w pewnym państwie, że jest region w którym zbliża się epidemia .
Wysłano do aptek zdwojoną liczbę lekarstw.
Skąd to wiedzieli, na podstawie zapytań, wpisów, odnośnie dzieci, co robić, jakie są objawy, matki szukały porady.
To pokazuje, jaką potęgą jest informacja.
Ale google to algorytmy natomiast AI się uczy, będzie jeszcze potężniejsze.
Ja nie mam nic do ukrycia, nie lamie prawa, ale google wie, gdzie chodzę, gdzie pracuję, co jem, co zwiedziłem, kto jest moją rodziną, jakich ludzi znam, czym jeżdżę, co mnie interesuje, gdzie byłem na wakacjach, co kupuję, czego szukam w sieci, co mnie podnieca seksualnie. Wiedzą wszystko.
Kiedyś ktoś powiedział, jak stworzymy sztuczna inteligencję, nie można wpuścić jej do sieci ...a my to zrobiliśmy, AI zbiera info i analizuje, co nas śmieszy, czego się boimy, obawiamy. To potężna broń
Oglądałem żarcik z Hołownią i niby śmiesznie, ale za 5lat, żadna informacja nie będzie wiarygodna. Nic nie będzie pewne. No i AI ciągle się udoskonala, ciągle rozwija i zbiera info, będzie mieć niemal nieograniczone możliwości. A jak jeszcze powstaną komputery kwantowe. Już teraz słyszę, że jest możliwość wskrzeszania zmarłych i konwersacja z nimi w formie czatu, a i pewnie będą dostępne wideokonferencje o ile będzie dość materiału o zmarłym. #!$%@?, obawiam się świata za 15-20 lat, my jesteśmy #!$%@? i zrobimy sobie kuku, mamy zbyt mało wyobraźni, by dostrzec do czego to doprowadzi. Będziemy chcieli wyhamowywać, gdy już będzie zbyt późno.
_---------
#sztucznainteligencja #swiatnauki #takaprawda #technologia #heheszki #ciekawostki
  • 2