Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie u mnie na studiach na zajęciacch z psychologii, nie angażują sie bardzo na zajęciach tj. Nie zadają pytan, uwag, nie wchodzą w dyskusje z własnej woli, siedzą na telefonie zamiast słuchać? Jestem jednym z niewielu co rzeczywiście sie zgłasza. #pytanie #studbaza #psychologia
  • 11
  • Odpowiedz
@soshiu: bo na psychologię głównie chodzą jakieś ameby, co nie miały pomysłu co ze sobą zrobić, poza tym, że "iść na jakiekolwiek studia dla papierka, żeby mieć wyższe"
  • Odpowiedz
@soshiu: według Ciebie tak, ale wciąż wiele osób chodzi na studia tylko po tytuł magistra, nieważne z czego. I tak samo dla Ciebie może być interesująca, a dla innych niekoniecznie, szczególnie jak po pójściu na studia okazało się być to czymś innym, niż artykuły okraszone tagiem psychologia na kobieta wp czy innym tego typu portalu.
  • Odpowiedz
@soshiu: dzisiaj są za duże koszty życia by iść na studia dla papierka, ale część debili tak robi. W domu pierdzielą im, że jak to tak bez studiów. Masz taki efekt, że siedzą i nic ich to nie interesuje, a potem idą na kasę do biedry.
Kiedyś poszedłem na studia i później je olałem. Połowa odpadła po pierwszym roku, kolejna połowa za grosz rozumu, chodzili bo chodzili, a robili coś innego.
  • Odpowiedz
@soshiu Na psychologię w większości idą Julki z zaburzeniami, które myślą, że same najpierw rozwiążą swoje problemy, a potem będą "pomagać" ludziom. Jak są zajęcia, które nie opisują ich zaburzeń to mają to w dupie jako nudny wypełniacz.
Z miesiąc temu na kanale Pasuta była jedna laska, która mówiła, że "jest na pierwszym roku i ma nadzieję, że w końcu będą jakieś ciekawe historie do omówienia zamiast teorii". Nasłucha się jedna z
  • Odpowiedz
  • 2
@JoeGlodomor @Tytanowy_Lucjan: to jest według mnie policzkiem dla osób na prawde rzetelnie studiujących, że na tak poważny kierunek idą osoby mające podejście w stylu "ide na cokolwiek, byleby mieć jakieś studia" I potem tworzą sie takie ogólne przekonania w społeczeństwie, że "na psychologie to tylko Julki chodzą i ameby z problemami" a to nie prawda
  • Odpowiedz
@soshiu Nawet znalazłem ten film. 13:35

I jest jeszcze lepiej! Laska jest na drugim roku i marudzi, że się uczy "nudnej biologii mózgu", bo czeka, aż "może na trzecim roku będą zaburzenia psychiczne" xD

Takie o to nam podcastowe psychologiczne Julki rosną na uczelniach ( _)
  • Odpowiedz
@Qullion: najgorzej gdy jesteś w trakcie tych studiów i obserwujesz jak inni otwierają własne gabinety psychoterapeutyczne mimo braku odpowiednich kwalifikacji
  • Odpowiedz