Wpis z mikrobloga

Hej
Jeżdżę Actrosem MP4 2016r. (ciągnik plus naczepa wywrotka). Jeden zbiornik powietrza po lewej i drugi po prawej stronie. Wyświetlił mi się komunikat "skropliny w zbiorniku sprężonego powietrza".
Jak i gdzies mógłbym spuścic tą wodę (bo rozumiem, że nie trzeba z tym do serwisu)?
Chyba, że może wystarczy wymienić osuszacz powietrza bo wygląda na dosyć stary i przy ostatnim serwisie go nie zmienili.
Z góry dzięki za pomoc :)
#mechanikasamochodowa #ciezarowki #bekaztransa #motoryzacja
  • 7
  • Odpowiedz
@Cinek93:

Nie znam się na ciężarówkach, ale jako konstruktor maszyn z zawodu wiem, że taki zbiornik powinien mieć od spodu membranę z iglicą, właśnie do upuszczenia skroplin.
  • Odpowiedz
@lofix: @czlowiek-z-bagna przypomniało mi się jak kiedyś jedzilem samym koniem do domu Volvo eev miało zbiorniki z tyłu na końcu ramy i nie mając świadomości zaparkowałem tyłem nad krawężnikiem nad trawą ten zbiornik, jakie było moje zdziwienie jak po 50 h ciągnik leżał na tej bańce na ramie bez powierza, powietrze trochę zeszło zawieszenie się opuściło zawór zadziałał spuścił wszystko i nie ruszysz ani nie podniesiesz lewarkiem bo na glebie wszystko
  • Odpowiedz