Wpis z mikrobloga

Szukam auta do 25k zł, ma to być pierwsze auto.
Jestem wysokim chłopem, 193 cm, więc chcę żeby było mi wygodnie.
Poza tym warunek konieczny - musi być to benzyniak, najlepiej możliwy do zagazowania ;].
Nie będę ścigał, zależy mi bardziej na tym by było ekonomiczne w utrzymaniu - aka łatwo dostępne i tanie części i względnie mało palący silnik.
Jeśli chodzi o preferencje to najlepiej jakby było dość krótkie, ale przestronne. Zależy mi na wygodzie parkowania, jak i po prostu nie podobają mi się wizualnie długie auta :P
W mini cooperze mojej dziewczyny zdarza mi się wcisnąć gaz razem z hamulcem, z racji na fakt, że ledwo mi się tam mieszczą nogi.
Rady wielu bliskich skłaniają mnie do dwóch modeli:
- Toyota Yaris 2 (1.5 oczywiście)
- Toyora Auris (tak 2009-2010 rocznikowo z tego co widziałem są w moim budżecie)
Jednak bardziej skłaniam się ku temu 1wszemu, z racji na dostępność części, podobno wytrzymalszą konstrukcję no i przede wszystkim popularność modelu - jednak to o czymś świadczy

Będzie mi służyło głównie do codziennych dojazdów na różne sporty / sklepu więc dziennie 30-40km max, raz na rok dalszy wyjazd za granicę.

Chętnie posłucham opinii dlaczego ten albo inny miałby większy sens, choć wiem, że odpadają u mnie wszelakie niemieckie auta i francuskie.

#samochody
  • 3