Wpis z mikrobloga

Jeden z bardziej znanych covidowych fanatyków na wykopie, twierdzi, że:

@LudzieToDebile: Raczej coraz mniej jest antyszczepów, bo szybciej wymierają, na co wskazują statystyki ¯\(ツ)/¯

Przyciśnięty do muru, podesłał poniższą tabelę z danymi z UK, w której podają sumy zgonów z różnych przyczyn, pogrupowanych według dwóch kryteriów - osoby po przyjęciu "szczepienia" na covid oraz osoby bez takiego "szczepienia".

Z różnych przyczyn, czyli również takich NIE ZWIĄZANYCH z covidem - wypadki samochodowe, zatrucia, zadławienia, porażenia prądem, zapalenia płuc, zawały, utonięcia itp itd

Jego argumentacja jest jedna - głównym kryterium większego "wymierania" ludzi jest brak preparatu na covida...

I on i jemu podobni stosują takie zagrywki na nas, Polakach, zakrzykując jakąkolwiek chęć dyskusji i zadawania pytań, rozwiania wątpliwości, upewniania się w słuszności swoich decyzji o zdrowiu i życiu, oferując w zamian tylko taką głupotę, jak ta powyżej.

Moje pytanie brzmi:
Czy są jakiekolwiek granice absurdu w uprawianiu takiej propagandy? Czy istnieje jakikolwiek limit na szerzenie głupoty? Jakakolwiek moralność i odpowiedzialność za konsekwencje wciskania takich głupot ludziom słabszym psychicznie, najczęściej starszym, chorym lub niepełnoletnim? Co to ma wspólnego z nauką i dlaczego to idzie w stronę zwykłego, chamskiego i prostackiego ogłupiania innych? Czym to się różni od wiary w zabobony i promowanie szamaństwa? Czy takie traktowanie nas to oznaka naszej słabości, czy raczej ich głupoty?

Jestem załamany, aż tak skrajnym poziomem odczłowieczenia takich osobników.

https://wykop.pl/link/7272141/pamietamy-co-bylo-podczas-covid-policja-silowo-wynosi-towar-z-piwpaw-04-03-2021/komentarz/120271367/niektorym-np-temu-ludzietodebile-bardzo-podobaly-sie-te-czasy-powylazily-z-nich-najgorsze-instynkty-ludzi-ktorzy-mysleli-inaczej-traktowali-jak-podlud#120279567

https://wykop.pl/link/7274907/racjonalna-porcja-wiedzy-11-pytan-o-szczepionki-mrna-na-covid-19/komentarz/120340713/nie-da-sie-dotrzec-merytorycznie-do-szurow-gdyby-laska-pokazala-cycki-to-moze-by-ktos-sie-tym-zainteresowal-ale-wiedza-nauka-badania-merytoryka-a-komu#120380633

Tabela pochodzi z tego zakopanego znaleziska:
https://wykop.pl/link/7229981/oficjalne-dane-szczepionki-ratuja-zycie-w-kazdej-grupie-wiekowej

które to miało zaczerpnąć informacje z:
https://www.ons.gov.uk/aboutus/transparencyandgovernance/freedomofinformationfoi/onsdefinitionofunvaccinated

velmar - Jeden z bardziej znanych covidowych fanatyków na wykopie, twierdzi, że:

@Lu...

źródło: UK

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@LudzieToDebile:

1.Nadal posługujesz się określeniem "antyszczepy" lub "nieszczepy". Nawet z twojej tabeli to nie wynika, bo tam uwzględniono tylko jedną "szczepionkę". Czyli manipulujesz.
2. Zakopujesz i podważasz każde znalezisko, które ci nie pasuje, bo podważa twoją narrację. Tam nie zadajesz pytań, nie chcesz rozmawiać, tylko pod byle pretekstem je zakopujesz. Merytoryczne podejście? Nie sądzę.

@Turbojurek: Nie potrafię wyjaśnić dlaczego większy odsetek nieszczepów ginie w wypadkach samochodowych, ale też się
  • Odpowiedz
@Turbojurek: Of course, skipping a COVID vaccine does not mean that someone will get into a car crash. Instead, the authors theorize that people who resist public health recommendations might also “neglect basic road safety guidelines.”

Czyli to "antysystemowcy", dla których ograniczenia prędkości, podobnie jak szczepionki, to wymysły durnych urzędasów :D
Szkoda, że poza zrobieniem sobie krzywdy, tacy ludzie krzywdzą też innych.
  • Odpowiedz
@velmar: Ja też się posługuję nieszczepami, szczepami, taki o skrót, a dodatkowo ten język bardziej przemawia do proszczepów, a ja zaoszczędzony czas mogę wykorzystać na lepsze czytanie wykopu xD
  • Odpowiedz
@Turbojurek: Jasne, że teoretyzują, bo innych możliwości za bardzo nie mają. Choć mogą być to jakieś mikrozaśnięcia pocovidowe na przykład, których szczepy mają mniej. Cholera wie. Korelacja, co nie znaczy, że przyczynowość, jednak występuje. I to jest zastanawiające.
  • Odpowiedz
Zakopujesz i podważasz każde znalezisko, które ci nie pasuje, bo podważa twoją narrację. Tam nie zadajesz pytań, nie chcesz rozmawiać, tylko pod byle pretekstem je zakopujesz. Merytoryczne podejście? Nie sądzę.


@velmar: Rzuć z 10 przykładów znalezisk o covidzie, które zakopałem bez wypowiadania się w nich. Sam jestem ciekaw.
  • Odpowiedz
  • 1
@Turbojurek:

I tak i nie.
Bo w tym przypadku "anty" lub "nieszczep" nie ma nic do rzeczy, gdyż tutaj ominięto inne szczepionki, również te obowiązkowe, które ludzie mają, a ustalono kryterium tylko na preparat covidowy.
  • Odpowiedz