Wpis z mikrobloga

Jeden z bardziej znanych covidowych fanatyków na wykopie, twierdzi, że:

@LudzieToDebile: Raczej coraz mniej jest antyszczepów, bo szybciej wymierają, na co wskazują statystyki ¯\(ツ)/¯

Przyciśnięty do muru, podesłał poniższą tabelę z danymi z UK, w której podają sumy zgonów z różnych przyczyn, pogrupowanych według dwóch kryteriów - osoby po przyjęciu "szczepienia" na covid oraz osoby bez takiego "szczepienia".

Z różnych przyczyn, czyli również takich NIE ZWIĄZANYCH z covidem - wypadki samochodowe, zatrucia, zadławienia, porażenia prądem, zapalenia płuc, zawały, utonięcia itp itd

Jego argumentacja jest jedna - głównym kryterium większego "wymierania" ludzi jest brak preparatu na covida...

I on i jemu podobni stosują takie zagrywki na nas, Polakach, zakrzykując jakąkolwiek chęć dyskusji i zadawania pytań, rozwiania wątpliwości, upewniania się w słuszności swoich decyzji o zdrowiu i życiu, oferując w zamian tylko taką głupotę, jak ta powyżej.

Moje pytanie brzmi:
Czy są jakiekolwiek granice absurdu w uprawianiu takiej propagandy? Czy istnieje jakikolwiek limit na szerzenie głupoty? Jakakolwiek moralność i odpowiedzialność za konsekwencje wciskania takich głupot ludziom słabszym psychicznie, najczęściej starszym, chorym lub niepełnoletnim? Co to ma wspólnego z nauką i dlaczego to idzie w stronę zwykłego, chamskiego i prostackiego ogłupiania innych? Czym to się różni od wiary w zabobony i promowanie szamaństwa? Czy takie traktowanie nas to oznaka naszej słabości, czy raczej ich głupoty?

Jestem załamany, aż tak skrajnym poziomem odczłowieczenia takich osobników.

https://wykop.pl/link/7272141/pamietamy-co-bylo-podczas-covid-policja-silowo-wynosi-towar-z-piwpaw-04-03-2021/komentarz/120271367/niektorym-np-temu-ludzietodebile-bardzo-podobaly-sie-te-czasy-powylazily-z-nich-najgorsze-instynkty-ludzi-ktorzy-mysleli-inaczej-traktowali-jak-podlud#120279567

https://wykop.pl/link/7274907/racjonalna-porcja-wiedzy-11-pytan-o-szczepionki-mrna-na-covid-19/komentarz/120340713/nie-da-sie-dotrzec-merytorycznie-do-szurow-gdyby-laska-pokazala-cycki-to-moze-by-ktos-sie-tym-zainteresowal-ale-wiedza-nauka-badania-merytoryka-a-komu#120380633

Tabela pochodzi z tego zakopanego znaleziska:
https://wykop.pl/link/7229981/oficjalne-dane-szczepionki-ratuja-zycie-w-kazdej-grupie-wiekowej

które to miało zaczerpnąć informacje z:
https://www.ons.gov.uk/aboutus/transparencyandgovernance/freedomofinformationfoi/onsdefinitionofunvaccinated

Pobierz velmar - Jeden z bardziej znanych covidowych fanatyków na wykopie, twierdzi, że:

@Lu...
źródło: UK
  • 59
@LudzieToDebile:

Oo widzę znaczące zmiękczenie perspektywy.
Już teraz chętnie rozmawiasz o poszlakach, zamiast forsować narrację o wymieraniu antyszczepów.
Głupio się komuś zrobiło? Wstyd to dobra motywacja, żeby przestać gadać głupoty.
Ale i tak mnie rozbawiły "mikrozaśnięcia" :)
Zadławiony też zasnął przy jedzeniu? Slbo porażony prądem? A ze zgonami na zapalenie płuć?
Też poszukasz takich opracowań, żeby ci się narracja skleiła?
Szkoda, że taki rzetelny nie bywałeś, gdy wychodziły dane o przekrętach
Wymyśliłem


@LudzieToDebile: Nooo właśnie, zajebiste tezy stawiasz.
Równie dobrze mogę napisać że po szprycy ludzie umierają #nagle - i to nawet nie ja wymyśliłem, bo samo zjawisko jest znane. Spoko, czy zesrasz się o badania? To że wujek ciotki bratowej się nie zaszczepił i umar (potrąciło go auto, ale niesmak pozostał) to też nie dowód.
Jak znajdziesz takie badania to będzie święto.

A i jeszcze coś - zauważyłeś że odkąd wprowadzono
@Turbojurek: Ale ja nie stawiam takiej tezy. Ja wysnułem tylko przypuszczenie - to znaaaacznie słabsze od stawiania tezy. Ja w ogóle nie zastanawiam się nad mechanizmami dlaczego śmiertelność nieszczepów jest większa, bo nie mam żadnych danych. Ja tylko zauważam, że wg statystyk nieszczepy umierały i umierają nieco częściej niż szczepy. Bo te statystyki tylko tyle pokazują.
Ale jeśli chodzi o wpływ przebycia covida na zmęczenie i senność, to materiałów jest sporo
@LudzieToDebile:

"Antyszczepy wymierają" nie jest żadnym "wysnuciem przypuszczenia". To jest twierdzenie.
Dobrze ci idzie sklejanie narracji.
Szkoda, że nie zaczniesz od najważniejszego "przypuszczenia" - skoro takie absurdalne dane pojawiły się tylko w jednym kraju i nie komentuje ich żaden z wirusologów czy innych ekspertów, w UK czy na świecie, to można przypuszczać, że nikt tych danych nie traktuje poważnie, oprócz wykopka @LudzieToDebile.
To by ci ułatwiło znalezienie odpowiedzi, zamias przepychać
@velmar: Nie umiesz czytać. ¯\(ツ)/¯ Przypuszczenie dotyczyło powodu większej śmiertelności nieszczepów w wypadkach samochodowych (co potwierdza statystyka, wiec z tym nie dyskutuje) wynikającej z większego zmęczenia objawiającego się częstszymi czy dłuższymi mikrosnami.

Jak tam moje "zakopaliska"? Znalazłeś choć jedno? Podobno tyle informacji niewygodnych zakopałem :D
@LudzieToDebile:

Jak tam twoje autorytety do skomentowania tych danych? Jakiś reumatolog chociaż? Może ktoś z telewizora?
Zrób znalezisko o tym co znalazłeś. Na pewno zleci się tam wielu wachowców od mikrozaśnięć i ci pomogą w szukaniu odpowiedzi na te dane.

W tych danych są wszystkie zgony, bez względu na przyczynę. Dlaczego uczepiłeś się tylko wypadków samochodowych? Z całą pewnością nie stanowią one większości.

Jak wymyślisz już przyczynę wyniku twoich badań, no
@velmar: Przecież to nie ja podniosłem temat wypadków, tylko ty! Nie ogarniasz już co piszesz :D
A w tych danych są zgony z powodu covida i z wszelkich innych powodów. I szury wygrywaja wszędzie (choć pewnie jakieś wyjątki byś znalazł, gdybyś do tych danych w ogóle sięgnął).

Jak tam moje "zakopaliska"? Znalazłeś choć jedno? Podobno tyle informacji niewygodnych zakopałem :D
@LudzieToDebile:

Wypadki samochodowe to jedna z przyczyn zgonów. Wymieniałem też inne, ale ty powtórzyłeś tylko takie. Czytanie również szwankuje, jak widać.

Masz już jakieś opracowania wyjaśniające, dlaczego ziemia jest pła.... znaczy dlaczego te cudowne preparaty na covida, aż tak ograniczyły śmiertelność ze wszystkich przyczyn?
To sensacja naukowa na miarę lobotomii!!!
Nie bagatelizuj sprawy.


Mikrozaśnięcia hehe
@LudzieToDebile:

Czego sobie jeszcze wielmożny pan arogant zażyczy?
Może mam ci pizzę zamówić albo pranie zrobić?

Pogrążasz się za każdym razem gdy próbujesz coś tłumaczyć.
Najlepsze jest to, że tobie się wydaje, że jesteś składny i logiczny, a najczęściej jesteś zwyczajnie śmieszny.
To co wrzucasz tylko pogłębia wrażenie, że masz podstawowe braki w łączeniu kropek.

Tym razem rozmowę możemy zakończyć. Nic więcej nie jesteś w stanie wymyślić.
Jak zawsze omijasz kluczowe
@velmar: Twoje twierdzenia są, jak zwykle, bezpodstawne ¯\(ツ)/¯
Rzucasz jakieś oskarżenie, ale udowodnić nie potrafisz. Nie odnosisz się do danych i faktów, tylko stwierdzasz (znów bez jakiejkolwiek podstawy), że są nieprawdziwe, złe, sfałszowane.
Zastanawiam się czy naprawdę tego nie widzisz, czy to raczej taki sposób "argumentowania" wobec braku jakichkolwiek argumentów merytorycznych? Wcześniej wydawało mi się, że to drugie, ale teraz zaczynam sądzić, że ty naprawdę wierzysz w to co piszesz, choć