Wpis z mikrobloga

Witam Mirki, mam duży problem i kilka pytań związanych z #ufg otóż.. niedawno, 19 października zakupiłem samochód, z ważnym OC do 24 października, zdawałem sobie z tego sprawę i chciałem jak najszybciej kupić nowe ubezpiecznie, jednak dzień po zakupie otrzymałem SMS od ubezpieczalni MTU, ubezpieczalni w której poprzedni właściciel miał OC, który brzmiał następująco "witaj Janie Kowalski (moje imie i nazwisko) odnotowaliśmy iż stałeś się nowym właścicielem samochodu marki Opel Astra 2009, prosimy o opłacenie polisy nr 82628372137 w wysokości 63 zł nr konta i link do platnosci" no to kuźwa opłaciłem blikiem i sobie myślę, ok to zajebiscie, w takim razie załatwię sobie swoje ubezpiecznie z ochroną zniżek w inny dzien akurat totalnie nie było mi pod rękę latanie po mieście w tym dniu.. no i tak w sumie jeździłem ponad 2 tygodnie, auta jeszcze nie przerejestrowałem, przedwczoraj 14.11 wziąłem się w garść i poszedłem po nowe ubezpiecznie do pośrednika, kobita sprawdza kwity i mowi mi ze auto nie ma ubezpiecznia od 24 pazdziernika, ja w szoku mowie ze przeciez oplacilem.. ona ze to byla polisa poprzedniego wlasciciela i sie nie wznawia... to kupiłem nowe, poczekałem aż na cepiku zrobiła się aktualizacja na aktualne oc i poszedłem przerejestrować auto bo juz powoli termin 30 dni się zbliżał a za to też kara, nikt mnie tam nie pytał o przerwy w OC i nie kazali okazać starego oc pomimo wykupienia nowego na świeżo itp wszystko poszło gładko.. teraz pytania, po jakim czasie mogę się spodziewać listu od UFG? Po jakim czasie wy go dostaliście? Nie pytam sie nawet o to czy mozna to umorzyć bo nie ma takiej opcji, a czy jest jakakolwiek szansa że nic z tego nie będzie? Czytałem wiele wpisów o tym że ludzie mieli przerwy i nigdy nic nie dostali przez lata.. najlepsze jest to że gdybym nie dostał tego #!$%@? smsa to bym poszedł i kupił normalnie nowe OC..
Pozdrawiam

#tyleprzegrac #ufg #motoryzacja #ubezpieczenia
  • 17
@Bartrevvenge zawsze mówię że to takie 50/50 przyjdzie albo nie. Czysto teoretycznie mają czas do grudnia tylko sprawdzić ale w praktyce już widziałem przypadki że po i we wrześniu następnego roku przychodziły kary.
przedwczoraj 14.11 wziąłem się w garść i poszedłem po nowe ubezpiecznie do pośrednika, kobita sprawdza kwity i mowi mi ze auto nie ma ubezpiecznia od 24 pazdziernika, ja w szoku mowie ze przeciez oplacilem.. ona ze to byla polisa poprzedniego wlasciciela i sie nie wznawia...


@Bartrevvenge: przecież OC przechodzi na ciebie, możesz je wypowiedzieć lub kontynuować (po rekalkulacji przeważnie) więc co ta baba #!$%@?? Dzwoń bezpośrednio do MTU.
ale nie ulega przedłużeniu


@modzelem: automatycznie nie, ale skoro do niego dzwonili i zaproponowali opłacenie to już powinno być na niego aktywne.

OP by musiał więcej szczegółów podać, ale tak jak mówię, ja bym to wyjasniał w MTU.
@Pietter: jeśli zrobił rekalkulację i opłacił to OC przeszło na niego więc nawet jeśli się kończyło to powinni mu automatycznie przedłużyć. Po to wprowadzono te zmiany w prawie żeby się OC nie urywało nagle po roku gdy ludzie zapomną przedłużyć.
jeśli zrobił rekalkulację i opłacił to OC przeszło na niego więc nawet jeśli się kończyło to powinni mu automatycznie przedłużyć


@Krupier: nie po zakupie auta. Te nigdy się nie przedłużały. Przerabiałem kilkukrotnie. Dopiero jak teraz kupił swoją polisę to ta przedłuży się automatycznie nawet jeśli nie zapłaci
nie po zakupie auta. Te nigdy się nie przedłużały.


@Pietter: no te, które dostał wraz z autem nie, to oczywiste.

Dopiero jak teraz kupił swoją polisę to ta przedłuży się automatycznie nawet jeśli nie zapłaci


@Pietter: no i kupił ją robiąc rekalkulację. To już jest normalne OC na niego i podlega automatycznemu przedłużeniu jeśli tej umowy nie wypowiedział.
no i kupił ją robiąc rekalkulację


@Krupier: no nie. to była rekalkulacja za te parę dni do 24 paź :D
Na to trzeba bardzo uważać jak się kupuje samochód bo właśnie w ten sposób najwięcej ludzi się nabija na kary za brak OC.