Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz w życiu mam do czynienia z sytuacją, gdzie Basketball Reference się myli

Mianowicie zakłada się, że Usage Rate może wynosić maksymalnie 100%, natomiast Usage Rate Brandina Podziemskiego w te 76 sekund gry przeciwko Timberwolves wyniosło hipotetycznie... 154,5% ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Oznacza to, że przez te 76 sekund Warriors wyszli na boisko w ósemkę i Brandin grał w pojedynkę za resztę tej drużyny ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

A też zauważyłem, że te 8 punktów w 76 sekund nie zwróciło uwagi @cult_of_luna, a jest to 3. taka linijka w historii NBA. A wliczając ten jeden przechwyt, to pierwsza w historii.

#nbastats #nba
  • 5
@piotr-zbies: @katolabirynt a jeszcze o USG% zapomniałem odpisać - tak, bb-ref z jakiegoś powodu unika wpisywania w boxscore wartości większych od 100%, a one lokalnie występują w każdym meczu.

USG nie jest rzeczywistym wskaźnikiem play-by-play, tylko estymatą boxscore'ową zależną od czasu gry. Jeśli w jednostce czasu dzieje się dużo, suma USG dla zawodników będących wtedy na boisku jest większa niż 100%, a jeśli w danym czasie masz 24 sekundowe akcje, będzie
@piotr-zbies: co więcej, tak sobie myślę, masz ostatnie 15 sekund meczu i mecz rozstrzygający się na rzuty wolne. Wypuszczasz dwóch gości co nie grali dotąd w meczu. Jeden w te 15 sekund trafia 4/4, drugi 2/2. Żaden nie zrobił 100% akcji zespołu, jeden ma USG% coś koło 200%, drugi coś koło 100 :)