Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki, mamy tutaj jakiegoś eksperta od okularów korekcyjnych? Mam kilka pytań.

1. Jakie firmy polecacie?

2. Warto dopłacać te kilkaset złotych i brać z tytanu?

3. Jaki kolor oprawek najlepiej pasuje do ubioru w kolorach ziemii (tj. koszule w odcieniach brązu, beżu, ochre, khaki), jeansu i odmian szarości? Myślałem o jakichś złotych, srebrnych, oprawkach. Coś jak na zdjęciu.

#okulary #modameska #pytanie #kiciochpyta
Pobierz Tratak - Mirki, Mirabelki, mamy tutaj jakiegoś eksperta od okularów korekcyjnych? Mam...
źródło: temp_file7055795884082258552
  • 7
@Tratak: oprawki oprawkami, często te droższe niekoniecznie są wyższej jakości, i dopłaca się za markę, więc trzeba sprawdzać różne. Najważniejsze to dopłacić do dobrych szkieł.
@Tratak: Jak wybierałem swoje pierwsze okulary to nie patrzyłem na żadną z tych rzeczy, które wymieniłeś tylko na to jak leżą i się prezentują na mojej twarzy.
@Tratak: mam parę z Muscata już trzeci rok. Dobre bo polskie. Optometrysta był na miejscu, można było "wypożyczyć" trzy pary żeby pochodzić w domu i zobaczyć, które pasują a jak zgubiłem śrubkę przy nosku to mi od ręki naprawili.
@Tratak: 1 to nie ma większego znaczenia, wszyscy prezentują zbliżony poziom i ceny zależą głównie od znaczka/ designu
2 nie, jedyne do czego warto dopłacać to szkła
3 imo- złote/ czarne

Na pewno bierz z noskami, bo bez nie będą się tak idealnie trzymać po kilka godzin, co do metalowych (malowanych) musisz wziąć pod uwagę że po jakimś czasie może zacząć odpadać farba, ale to zależy jak kto traktuje okulary i
to nie ma większego znaczenia, wszyscy prezentują zbliżony poziom i ceny zależą głównie od znaczka/ designu


@pieczk: Oczywiście, że ma. To, że 95% salonów optycznych w Polsce jest pod biedaka i sprzedaje Luxoticę nie znaczy, że firma nie ma znaczenia. Tylko, że lepsze marki w oprawkach to nie Ray Ban, Armani czy Versace a np takie marki jak IC! Berlin, Silhouette czy Lindberg, które poza Warszawą ciężko w Polsce stacjonarnie dostać