Wpis z mikrobloga

Bekę mam z tych zachwytów Wykopków nad Hołownią. Typ ledwo dwa dni urzęduje, a się wszyscy zachwycają jak stare ciotki przystojnym kawalerem. Gość jest zawodowym konferansjerem, więc trudno żeby sobie nie radził. Poczekajcie ze dwa lata, chętnych zawołam, przypomnę dzisiejsze ochy i achy, i porównamy ze stanem AD 2025. Nadmienię tylko, że Dudą, Palikotem, Kukizem, Petru też się elita Internetu jarała jak dzieci.

Prawda jest taka, że ja gościa kojarzę z czasów, gdy był katolikiem, jeździł po parafiach w całej Polsce i głosił świeckie kazania. Też się fajnokatole rozpływały (zwłaszcza dziewczyny), a dzisiaj Szymek jest tam persona non grata. Były jeszcze książki, taśmowo trzaskane książki katolickie, nawet jedną mam w domu, ale nie czytałem w całości, bo strasznie miałkie. Jedną z ostatnich - "Maryja. Matka rodziny wielodzietnej" wydał w 2019, a w 2020 już mu księża niektórzy odmawiali komunii świętej. Musiały się chyba słabo sprzedawać, skoro w tak krótkim czasie dokonał takiej wolty. Tutaj zachodzą dwa pytania: skąd wziął kasę, struktury i pomysły na taki ruch, kto za nim stoi naprawdę i drugie, dla mnie osobiście ważniejsze: który Hołownia jest tym prawdziwym? Hardy katolik czy miękki zwolennik aborcji? A może zwykły cyniczny koniunkturalista, który wyczuł 20 lat temu niszę fajnokatolstwa, a teraz jak źródełko zaczęło wysychać, szybciutko zmienił front z kryża na czerwony piorunek?
Dziennikarze już wygrzebali, że ma ponad 3 bańki na hipotece. Nie sugeruję niczego, ale rata od takiej kwoty jest pewnie olbrzymia, angażu w TV już dawno nie było, a z książek i artykułów w prasie katolickiej to się za bardzo kokosów nie zbije. Zdesperowany, zadłużony człowiek jest w stanie zrobić wiele, bardzo wiele dla swoich mocodawców.

Zresztą śmieszy mnie, że od 10 lat pojawia się ten sam schemat w polskiej polityce: bierze się jakiegoś w miarę znanego, niekoniecznie samodzielnego młodego przystojnego faceta, najczęściej lubiącego żyć na poziomie i finansującego ten poziom z kredytów, wrzuca na frontmana jakiegoś ruchu dla młodych, wykształconych z wielkich miast i naiwni nadal się nabierają dając takiemu kilkanaście procent poparcia. Klasyczny psyop. Nie wiem, kto za tym stoi, jakie stronnictwa i służby, ale działa w Polsce niezawodnie od kilkunastu lat.

#polityka #holownia #4konserwy #elitainternetu
  • 23
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa: Ale w czym jest problem, że zawodowy konferansjer sprawdza się w roli marszałka? Może właśnie taka osoba była nam potrzebna na to stanowisko?
Nikt się nie podnieca, że to wielki polityk, po prostu bardzo dobrze wychodzi mu na razie ogarnianie sejmowego cyrku.

Tam jeszcze o Dudzie wspomniałeś. Tam ludzie jakoś bardzo się nim nie podniecali, to Komorowski był tak słaby.
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa: nie znam człowieka, ale ja bardziej odniosłem wrażenie, że to jest taki buc, który jest zadufany w sobie. Myślę, że trochę władzy i zacznie mu #!$%@?ć. Co do samego zachwytu to trochę mi przypomina zachwyt nad prezydentem dudą, w dodatku poprzeczkę ma po poprzednikach nisko zawieszoną po prostu.

To tylko moje odczucia osobiste. Zobaczymy jak będzie, ale ja bym się wstrzymał z zachwytami.
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa:

Nie wiem, kto za tym stoi, jakie stronnictwa i służby, ale działa w Polsce niezawodnie od kilkunastu lat.


Pewnie cię to ominęło ale bardzo podobne pytanie zadał ostatnio Kaczyński #!$%@? wynikiem wyborczymm KKW 3D. A może nikt za Hołownią nie stoi skoro nawet Prezes Kraju nie wie kto za nim stoi, a przecież dysponuje on ogromnymi możliwościami inwigilacyjnymi typu służby specjalne, Pegazus itd.

A gdzie są prawicowi prawdziwie katoliccy dziennikarze
  • Odpowiedz
Nadmienię tylko, że Dudą, Palikotem, Kukizem, Petru też się elita Internetu jarała jak dzieci.


@Romska_Palo_Ul_Laputa: Na petrurkowców głosowałem w 2015, pozostałych szkaluję od zawsze.

a w 2020 już mu księża niektórzy odmawiali komunii świętej.


@Romska_Palo_Ul_Laputa: Pożałowali wafelka i PiS władzę stracił, a oni dotacyjki. Eh.

Nic ino zwalić se konai na plaży a potem myk! pod pociąg #pdk
  • Odpowiedz
Stronnictwo amerykańskie stworzyło go jako alternatywę dla PiS?


@czykoniemnieslysza: też takie opinie na insiderskich forach czytałem, że to psyop amerykańskiego lewactwa czy tam demokratów.

Nic ino zwalić se konai na plaży a potem myk! pod pociąg #pdk


@Filipterka25: stać Cię na lepszą wypowiedź, spróbuj być mniej wulgarny.

A może nikt za Hołownią nie stoi


@szef_foliarzy: wątpię. Wyskoczył jak Filip z konopi, w mig stworzył struktury i zebrał forsę na
  • Odpowiedz
Zresztą śmieszy mnie, że od 10 lat pojawia się ten sam schemat w polskiej polityce: bierze się jakiegoś w miarę znanego, niekoniecznie samodzielnego młodego przystojnego faceta, najczęściej lubiącego żyć na poziomie i finansującego ten poziom z kredytów, wrzuca na frontmana jakiegoś ruchu dla młodych, wykształconych z wielkich miast i naiwni nadal się nabierają dając takiemu kilkanaście procent poparcia. Klasyczny psyop. Nie wiem, kto za tym stoi, jakie stronnictwa i służby, ale działa
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa:

skąd wziął kasę, struktury i pomysły na taki ruch, kto za nim stoi naprawdę


Wielka tajemnica xD. Przecież wiadomo od początku, że Michał Kobosko.

szybciutko zmienił front z kryża na czerwony piorunek


Gdzie widziałeś go z czerwonym piorunkiem? Bo aborcji na życzenie do 12. tygodnia ciąży to z tego co wiem nie popiera.
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa ale teraz zmieniły się czasy i to Kościół będzie zależny finansowo m.in. od jego. Lewica jest antyklerykalna, PO nie jest takie jak kiedyś mocno skręciło światopoglądowo w lewo, Kościołowi zostaje tradycyjnie katolicki PSL i właśnie Hołownia i to do niego będą podbijać jak będą chcieli coś załatwić.
  • Odpowiedz
Bo aborcji na życzenie do 12. tygodnia ciąży to z tego co wiem nie popiera.


@zarzutkin: tak bardzo nie popiera, że używa terminologii o "prawach kobiet" (szkoda, że nie do urodzenia się), nazywa wyrok zakazujący zabijania ludzi niepełnosprawnych skandalicznym, a żeby zachować pozory katolika umywa ręce niczym niejaki Poncjusz Piłat, chcąc organizować w tej sprawie plebiscyt.

za wszystkim stoją służby, mówię ci


@maximilianan: skoro udowodnionym jest, że Rosja od 100
  • Odpowiedz
@zarzutkin: Weź temu fantascie nie tłumacz nawet xD on wszędzie widzi służby I szerzy foliarskie teorie. Nawet odmawia Holowni prawa do bycia katolikiem, chociaż Holownia do kościoła nie przestał chodzić ani nic xD ten typ nie wie, że Holownia nie popiera aborcji na życzenie, a powrotu do 3 przesłanek aborcyjnych zamiast 2 po. Wyroku chce każdy normalny przeciwnik aborcji. Zostawienie obecnego prawodawstwa zaowocuje wprowadzeniem aborcji na życzenie, a powrót do kompromisu
  • Odpowiedz