Wpis z mikrobloga

Bekę mam z tych zachwytów Wykopków nad Hołownią. Typ ledwo dwa dni urzęduje, a się wszyscy zachwycają jak stare ciotki przystojnym kawalerem. Gość jest zawodowym konferansjerem, więc trudno żeby sobie nie radził. Poczekajcie ze dwa lata, chętnych zawołam, przypomnę dzisiejsze ochy i achy, i porównamy ze stanem AD 2025. Nadmienię tylko, że Dudą, Palikotem, Kukizem, Petru też się elita Internetu jarała jak dzieci.

Prawda jest taka, że ja gościa kojarzę z czasów, gdy był katolikiem, jeździł po parafiach w całej Polsce i głosił świeckie kazania. Też się fajnokatole rozpływały (zwłaszcza dziewczyny), a dzisiaj Szymek jest tam persona non grata. Były jeszcze książki, taśmowo trzaskane książki katolickie, nawet jedną mam w domu, ale nie czytałem w całości, bo strasznie miałkie. Jedną z ostatnich - "Maryja. Matka rodziny wielodzietnej" wydał w 2019, a w 2020 już mu księża niektórzy odmawiali komunii świętej. Musiały się chyba słabo sprzedawać, skoro w tak krótkim czasie dokonał takiej wolty. Tutaj zachodzą dwa pytania: skąd wziął kasę, struktury i pomysły na taki ruch, kto za nim stoi naprawdę i drugie, dla mnie osobiście ważniejsze: który Hołownia jest tym prawdziwym? Hardy katolik czy miękki zwolennik aborcji? A może zwykły cyniczny koniunkturalista, który wyczuł 20 lat temu niszę fajnokatolstwa, a teraz jak źródełko zaczęło wysychać, szybciutko zmienił front z kryża na czerwony piorunek?
Dziennikarze już wygrzebali, że ma ponad 3 bańki na hipotece. Nie sugeruję niczego, ale rata od takiej kwoty jest pewnie olbrzymia, angażu w TV już dawno nie było, a z książek i artykułów w prasie katolickiej to się za bardzo kokosów nie zbije. Zdesperowany, zadłużony człowiek jest w stanie zrobić wiele, bardzo wiele dla swoich mocodawców.

Zresztą śmieszy mnie, że od 10 lat pojawia się ten sam schemat w polskiej polityce: bierze się jakiegoś w miarę znanego, niekoniecznie samodzielnego młodego przystojnego faceta, najczęściej lubiącego żyć na poziomie i finansującego ten poziom z kredytów, wrzuca na frontmana jakiegoś ruchu dla młodych, wykształconych z wielkich miast i naiwni nadal się nabierają dając takiemu kilkanaście procent poparcia. Klasyczny psyop. Nie wiem, kto za tym stoi, jakie stronnictwa i służby, ale działa w Polsce niezawodnie od kilkunastu lat.

#polityka #holownia #4konserwy #elitainternetu
  • 23
  • Odpowiedz