Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, rozmawiam z architektem o zmianie rozkładu mieszkania. Tutaj zamieszczam oryginalny od dewelopera, a w komentarzach propozycje od architekta. Jakieś opinie/pomysły? Można by coś lepiej zrobić? Zastanawiamy się z żoną czy warto robić dwie łazienki, czy łazienkę + pomieszczenie gospodarcze albo garderobę, a jeśli dwie łazienki to czy zostawiać jedną „prywatną” dla sypialni tak jak to było w oryginalnym planie czy robić obie otwarte do korytarza. W sumie nie wiemy tak naprawdę czego potrzebujemy.

Poza tym podstawowe pytanie to: ile będzie kosztować zaadoptowanie mieszkania według któregoś z planów? Jednak to sporo burzenia i stawiania ścian i przenoszenia instalacji. Czy w 20-30k się wyrobimy czy wyniesie to sporo drożej? Nie mam pojęcia ile to będzie kosztować i czy minimalizować zmiany czy nie.

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #architekturawnetrz
Lempek - Cześć Mirki, rozmawiam z architektem o zmianie rozkładu mieszkania. Tutaj za...

źródło: rzut_oryginalny

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yuri_Yslin: no ja mam np salon 45m w 118m mieszkaniu. Najmniejszy pokoj ma 13,5m. Pozwala to na spora wyspe, prxy ktorej stoja hokery, normalny stol i przestrzen. Przeciez w salonie 23m jak wrzucisz kanape to zostaje Ci miejsce na stolik 120x80. A jak zaprosisz paru gosci- nie mowie o wielkiej imprezie ale nawet zapros do 10 osob na jakies imieniny czy cos i bedzie ciasno jak w komunikacji miejskiej w
  • Odpowiedz
@Lempek: #!$%@? pokój nr.2 i zrób tam kuchnie. Przecież w tym salonie nie idzie żyć na takiej przestrzeni. Ewentualnie wywaliłbym tam tą ścianę nośną i zrobił kuchnie z wyspą na której można zjeść a stół bym #!$%@?ł żeby mieć przestrzeń w salonie. To tak na upartego. Ewentualnie "L" kosztem pokoju nr.3 jeśli okno tam jest po stronie innej niż północ żeby było więcej światła jak zaczniesz wywalać ściany nośne
  • Odpowiedz
  • 0
@Hagy: no niby to też jest opcja. Ostatnio znajomi kupili mieszkanie o podobnym metrażu i zrobili tak jak napisałeś: wywalili ścianę i mają teraz fajny salon 3x m2 ze sporym aneksem kuchennym we wnęce. Ale zależy nam na pokojach - ja pracuję zdalnie i muszę mieć osobny pokój do pracy, przynajmniej na razie. A za jakiś czas możemy potrzebować jednego pokoju dla dziecka. Nie ma sensu teraz wywalać ściany i
  • Odpowiedz
  • 0
@KrowkaAtomowka: nie mam pojęcia. Mieliśmy cichą nadzieję, że w 120k zmieścimy się na podłogi + łazienki + drzwi + malowanie ścian, ale jeśli zdecydujemy się na dwie łazienki to boję się, że może być trochę za mało. Do tego nie mam pojęcia ile będzie kosztować przesuwanie ścian i instalacji, tutaj też mam nadzieję, że nie będzie to więcej niż 20-30k. Resztę będziemy robić etapami. Nie stać nas na wykończenie wszystkiego
  • Odpowiedz