Wpis z mikrobloga

Witajcie niech, mam do wynajęcia lokal usługowy, który wymaga ogrzewania. Powierzchnia to ok 65m2. Pomieszczenie ma ok 3.2m wysokości. Są to dwa kwadraty połączone szerokim, krótkim(1.5m) przejściem. Poczytałem i wymyśliłem, że postawie na grzejniki konwektorowe. Widzę że ceny są od 200 do nawet 2000zl. Jakie wybrać, żeby były jak najbardziej energooszczędne? Ktoś potrafi coś doradzić, jakie wybrać, ile ich, aby było wydajnie i w miarę możliwości oszczędnie? #pytaniedoeksperta #ogrzewanie #piec #wynajem #budownictwo
  • 4
  • Odpowiedz
@Cebulaburak: Każdy grzejnik niezależnie czy zapłacisz za niego 200 czy 2000 zł będzie zamieniał 1 kWh pobrany z sieci na 1 kWh ciepła. COP 1 i wyżej dupy nie podskoczysz. Czyli 1 kWh ciepła będzie cię kosztował Ok 1.30 zł czy ile tam płacisz

Pomyśl nad klimatyzatorem - czyli pompa ciepła powietrze-powietrze, najpopularniejszy sposob ogrzewania takich miejsc. Z 1 kWh pobranej z sieci wytworzy Ok 3 kWh ciepła
  • Odpowiedz
  • 0
@bb89 właśnie chodzi mi o koszta montażu, bo to mi się zwroci po paru latach dopiero pewnie, a nigdy nie wiadomo ile ja tam finalnie zostanę, czy parę miesięcy czy parę lat. Nie planuje się zwijać szybko, ale nigdy nie wiadomo iwtedy klima to większą wtopa, stąd pomyślałem o bezinwazyjnych grzejnikach
  • Odpowiedz