Wpis z mikrobloga

Się wykończę z moim tatą xD Chodzą oni do kościoła średnio już tylko raz na miesiąc i nie mają ciśnienia. Co do samego kleru też mają negatywne nastawienie (bardziej moja mama). A tu mi dzisiaj tato wyskakuje, że kupił "książeczkę dla dzieci" xD
Powiedziałem, żeby kwestie duchowe zostawili nam (jesteśmy niewierzący, jednak wychowujemy #dzieci w duchu tolerancji do innych religii) no to klasycznie padło: "co im szkodzi trochę się dowiedzieć o biblii".
Generalnie życzę im powodzenia bo @tymon_syn_acidda i @julian_syn_acidda zleją temat i nie będą chcieli, żeby im dziadek na dobranoc takie rzeczy czytał xD Tymek sam z siebie już raz im powiedział, że kościół to czary-mary xD (ale żeby nie było, nie nastawiam ich negatywnie i jeśli już schodzi na temat religii to nakreślam im szerszy kontekst).
#religia #katolicyzm
acidd - Się wykończę z moim tatą xD Chodzą oni do kościoła średnio już tylko raz na m...

źródło: P_20231113_091806

Pobierz
  • 16
@acidd: co Ty w ogole mowisz? Dokladnie, co im szkodzi dowiedziec sie na temat biblii? Akurat dzieciom ogromny wplyw na kulture zachodu moze rzeczywiscie latac kolo zabawek. Natomiast historia fantasy o bóstwie, które zamiast oczekiwania poswięcenia dla siebie poswieca sie dla innych to akurat cos co warto dzieciom przekazac. Ostatecznie chrzescijanstwo to radykalna ideologia milosci, gdzie otwartosc na drugiego czlowieka utozsamiona jest z oddaniem czci Bogu("co najmniejszemu zescie uczynili..." itd). Bajek
ale żeby nie było, nie nastawiam ich negatywnie i jeśli już schodzi na temat religii to nakreślam im szerszy kontekst


@acidd: może nie robisz tego świadomie, ale zawsze w jakiś sposób nasza postawa (i postawa otoczenia) wpływa na zdanie dzieci. Dzieci takie rzeczy czują podskórnie i nie chodzi oczywiście tylko o religię.
Tak po prostu to działa, my jako rodzice powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę.
Bajek z morałem tez nie czytasz bo to ściema?


@valhander: czytam jak najbardziej, tylko, że jak ktoś pisze książki fantasy albo tworzy filmy z tego gatunku to nie twierdzi, że to prawda i nie buduje na tej podstawie religii
Dziadek zły, bo daje dzieciom książkę, ale ojciec, który założył własnym dzieciom konta na tym ścieku nie ma sobie już nic do zarzucenia? A tak poza tym to z takimi problemami dobrze sobie radzi pytanie na śniadanie, więc może do nich się odezwij.


@romek898: dziadek zajebisty :D bo można z nim normalnie porozmawiać, w przeciwieństwie do ciebie
@acidd: no a na podstawie tej opowiesci powstala religia... I? I dlatego moral z opowiesci jest niewlasciwy? Rozumiem, ze o Maksymilianie Kolbe tez nie warto w zyciu slyszec bo to "święty" i powodowała nim wiara, a wiec bzdury.
Warto postrzegać rzeczy w "większej rozdzielczości", dostrzegać niuans. Ja tam np taoistą nie jestem, a wartościowe rzeczy w tej filozofii znajduje.
dlatego moral z opowiesci jest niewlasciwy


@valhander: morały może i są spoko w biblii, jednak wolę czytać im inne pozycje. Jest wiele książek, które też mają wyśmienite morały i płynie z nich dobre przesłanie. Serio nie będą ubożsi jeśli nie będą znać tej pozycji.
Powinieneś trafić do teleekspresowej galerii ludzi pozytywnie zakręconych, albo przynajmniej dostać jakieś specjalne odznaczenie na wypoku x)


@DonRzoncy: :D spoko, wystarczy mi tylko to, że jak raz na jakiś czas wspomnę o tym to ludzie się burzą i co najmniej chcą do opieki dzwonić żeby mi dzieci zabrali xD Ich oburzenie jest miodem na moje serce xD
@acidd: nie wspominalem o tym ze biblia to najlepsza ksiazka albo ze oferuje najlepszy moral. Stwierdzilem tylko w odpowiedzi na Twoj post, że jak najbardziej nie ma niczego złego w poznaniu przez dzieci historii Jezusa, a Twoja beka z ojca jest troche nie na miejscu.

Zreszta sam przyznajesz - choc nieswiadomie - gdzie jest problem. Wychowales sie w tej wierze (w ostatecznosci otaczala Cie zewszad jak to w PL) i teraz
. Serio nie będą ubożsi jeśli nie będą znać tej pozycji.


@acidd: Kulturowo w cywilizacji zachodniej? Powinni znać przynajmniej fragmenty Księgi Hioba czy historii Mojżesza, bo to podstawa kulturowa naszej cywilizacji tak jak filozofia grecka. Zresztą są wykładane w szkołach na j. polskim więc to też ich raczej nie minie.