Wpis z mikrobloga

Mimo tego co mówił jak była afera z #obowiazkowecwiczeniawojskowe to wrzucę bo te relacje żołnierzy fajnie pokazują jak tragiczna jest wojna. Szczególnie końcówka. Wspomnienia żołnierzy którzy przed godziną 11 jeszcze do siebie strzelali a po 11 wyszli z okopów i tańczyli albo całowali w policzek swoich przeciwników to coś absurdalnego. Pokazuje właśnie że w większość ludzi jest dobra ale głupia, boimy się tego czego nie znamy, odczłowieczamy naszego przeciwnika a gdy staniemy z nim twarzą w twarz okazuje się że to taki sam człowiek jak my tylko mówiący innym językiem. Dlatego jestem zagorzałym fanem globalizmu, wszyscy jesteśmy ludźmi i powinniśmy działać wspólnie, budować mosty a nie je burzyć.
#przegryw #wojna #przemyslenia #feels
423frewq4f23 - Mimo tego co mówił jak była afera z #obowiazkowecwiczeniawojskowe to w...
  • 21
Globalizm tylko sprawi, że będę traktowany jako jeszcze większy podczlowiek, jeszcze bardziej odbierze mi się prawa, będę jeszcze bardziej cierpiał.


@PodczlowiekGenetyczny: W jaki sposób? Tylko bez żadnego szurania o jedzeniu robaków.

Na wojnie przynajmniej mam możliwość przestać istnieć.


@PodczlowiekGenetyczny: Albo zostać kaleką z odstrzeloną szczęką, umierać powoli z dziurą w ciele, żyć dalej bez kończyn gdzie twoja rodzina musi cię sadzać na kiblu i podcierać dupe bo sam nawet nie
Globalizm jako taki niestety nie zagwarantuje spokoju, bo są różne interesy różnych grup których nie da się pogodzić w świecie.


@Xing77: ale jest na to większa szansa bo jak narazie to jedyna mainsteamowa ideologia promująca szacunek do drugiego człowieka. Wiem że może nie będzie idealnie ale raczej takie twory jak UE/Nato czy sojusze kilku kilkunastu państw mają większą szansę na zagwarantowanie nam pokoju niż oblężona twierdza patriotów co machają szabelką i
@423frewq4f23:

W jaki sposób? Tylko bez żadnego szurania o jedzeniu robaków.


Coraz wyższe opodatkowanie, coraz więcej programów socjalnych, które kompletnie nie wspierają samotnych pracujących mężczyzn (ani emerytury, ani 500+ i inne podobne, ani inne zasiłki/pomoce), coraz większą promocja kobiet na stanowiskach kierowniczych, które gnębią ludzi takich jak ja, z bieżących - wpisane już do umowy koalicyjnej ściganie za jakiekolwiek obrażanie kobiet, a wiadomo że pod to się podciągnie cokolwiek. Ściąganie migrantów
@423frewq4f23: bo sa tez inne wartosci niz brak cierpienia? jeżeli się boisz już jesteś niewolnikiem.


@PrzegrywusGold: no umieranie w okopie za panów w garniturach, na linii frontu, z dala od swojej rodziny i bliskich to te wartości super.

@PodczlowiekGenetyczny z dużą częścią się nawet z Tobą zgodzę i też mi się nie podobają niektóre zmiany ale muszę cię zmartwić że nawet jakby wybuchła wojna to świat nie wróciłby nagle do
@In-Cel: Przecież podczas zimnej wojny nie było żadnego pokoju, i na pewno sytuacja nie była lepsza niż teraz pod tym względem.
@423frewq4f23 Osobiście byłbym ostrożny z tą wiarą w UE i NATO. Wadą globalizmu a obecnej postaci jest skupianie się na silnych graczach i ich interesach przy braku uwzględniania interesów innych.
@PodczlowiekGenetyczny To co piszesz to krytyka konkretnej ideologii. Zglobalizowany świat ma swoje zalety jak i wady. Jedną z wad jest
wad jest właśnie brak synkretyzmu światopoglądowego


@Xing77: lol przeciez globalizm to synkretyzm sensu stricte. tak jak synkretyczny jest umysł człowieka zglobalizowanego. ale dotyka do głównie białego czlowieka zachodu, bo np z muzułmanami w europie juz nie bardzo.
@423frewq4f23: a ja jestem ciekaw co takiego cennego masz w sobie, ze tak cenisz to "swoje" życie. co takiego cennego dajesz światu, ze zasługujesz na leżenie w pieleszach. chcesz pokoju - szykuj sie do wojny.


@PrzegrywusGold: A dlaczego ktoś kto urodził się w bogatej rodzinie może sobie cenić swoje życie i w razie W wyjechać nawet jeśli poza bogatymi rodzicami niczego nie wniósł do społeczeństwa i ci to już nie
@423frewq4f23: W sumie jakby wszyscy byli faktycznie równo traktowani i skutecznie egzekwowałoby się od nich przestrzegania prawa i inych zasad, jestem za. Tylko że to nie wypali, zawsze będą elity, równi, równiejsi, robole i zwykłe bydło. Utopia raczej nie przejdzie w realu.
@423frewq4f23: I wojna światowa to była trochę inna niż następne. Była to wojna elit i wielkiej polityki. Zwykli ludzie nie uważali drugiej strony za podludzi z racji ideologicznej, religijnej itd. Wiadomo, że nie darzyli się miłością, ale to co się działo w II wojnie, która była wojną ideologii albo teraz to co się dzieje na Ukrainie to trochę inna sytuacja. Nikt wtedy nie mówił, że trzeba dokonać eksterminacji całego narodu tych