Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem #macbook na #mediaexpert komputer fabrycznie nowy, w folii, natomiast teraz okazuje się, że leżał na magazynie ponad rok i apple nie chce mi uaktualnić daty zakupu przez co nie przysługuje mi gwarancja 12 miesięczna apple. Niby po kontakcie z serwisem apple mówią, że pracują w oparciu o date z faktury ale nie wiedzą czy system pozwoli zrealizować naprawę. Mediaexpert nie bardzo chce współpracować, odpisują po kilka dni a zaraz skończy mi się czas na oddanie go na podstawie zwrotu konsumenckiego. Co radzicie z tym zrobić? Darować sobie gwarancje apple i opierać się tylko na 2 letniej rękojmi sklepu, zwrócić go czy domagać się jakiejś rekompensaty za zakup zleżałego urządznia?

#apple #ios #macos
  • 34
  • Odpowiedz
  • 0
@xionze: ME twierdzi, że apple powinno przyznać gwarancje i tyle, czekam na kolejna odpowiedz bo napisalem im ze apple nie chce zakutualizowac daty zakupu bo jest zbyt odlegla
  • Odpowiedz
@jeffmezos: po co Ci gwarancja Apple skoro i tak przysługuje Ci 2-letnia rękojmia sprzedawcy, która dobrze ograna może zapewnić wymianę sprzętu lub zwrot hajsu tydzień przed jej upływem?
  • Odpowiedz
  • 0
@WabiSabi no właśnie dlatego pytam czy ta rękojmia jest faktycznie działająca i w razie awarii komputera mi faktycznie go naprawia czy będą się ślizgać zrzucając winę na mnie, jeśli rękojmia jest równie dobrze działająca jak gwarancja Apple to byłoby okej
  • Odpowiedz