Wpis z mikrobloga

To jest dramat, szukam samochodu, obecnie mam corollę e12 praktycznie "po rodzinie", który jest pewnym autem ale już zaczyna mi brakować pewnych rzeczy, takich jak carplay, automatyczna skrzynia biegów, dwustrefowa klimatyzacja (mam piesła, którego wożę z tyłu i to ma znaczenie), przyspieszenie poniżej 9 s i zacząłem się rozglądać...
W pierwszej chwili myślę sobie, żeby wziąć corollę, kombi, ale im więcej zaczynam czytać to problem z wyciszeniem i jazda powyżej 120km/h jest mega męcząca
No nic, to może Kia Xceed? Czytam, że automat 7DCT jest problematyczny.. nosz kurna
Ale fajne autko to.. https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/kia-xceed-kia-x-ceed-pierwszy-wlasciciel-salon-gwarancja-bezwypadkowy-ideal-ID6FNdc1.html ale ten kolor.. i chyba jest więcej formalności do załatwiania z autem z Niemiec?

Może ktoś coś przerabiał ostatnio? Samochód do około 100k, jeśli coś lepszego to może polecicie coś?
#samochody #kia #toyota
  • 15
  • Odpowiedz
@feevcio: Co to znaczy ze jazda powyżej 120 jest mega męcząca? Mam z 2020 wersje kombi i nie ma problemów jechać 140 czy 160 owszem, jest trochę glosno ze względu na wiatr itp ale to nie jest coś co by dyskwalifikowało ten samochód. Normalnie da się przy takich prędkościach wewnątrz przespać (jako pasażer rzecz jasna) czy rozmawiać.

No i kwestia jak często jeździsz w trasy ze od tego uzależniasz wybór
  • Odpowiedz
Co to znaczy ze jazda powyżej 120 jest mega męcząca? Mam z 2020 wersje kombi i nie ma problemów jechać 140 czy 160 owszem


@robertx: To że jest za głośno, bo jest za słabo wytłumiona. Ja niestety należę do tych ludzi co wystarczy 10-15 minut z głośną jazdą 120 km/h i już łeb boli i jestem cały zmęczony. Przejedź się vw golfem, nie mówię już o pasacie gdzie jest zupełnie inna
  • Odpowiedz
  • 0
@lentilek: dzięki za merytoryczny komentarz, głównie robię trasy na mieście (z opcją obwodnicy średnio 50km dziennie), dłuższe trasy zdarzają się naprawdę rzadko, wypad na narty, wyjazd na wakacje, do rodziny itd. jak przeliczałem ostatnio to rocznie robię około 20 tysięcy km..
  • Odpowiedz
@feevcio: Bo rozumiem że ty chcesz kupić corolle najnowszej generacji? To najlepiej by było wziąć jazdę testowa i na obwodnicę rozpędzić się te 120 km/h, 130 km/h. I jak jest z głośnością. Po e12 raczej wiesz że toyoty huczą przy takich prędkościach. I nie to że silnik wyje tylko hałas jest wszędzie do około. Weź też jazdę testowa golfa nie mówię żeby go kupować ale żeby zobaczyć różnicę głośności wnętrza. Ja
  • Odpowiedz
@feevcio: Ja mam xceeda z tym silnikiem, zrobilem 40k km, na skrzynie nie narzekam, jedynie co potrafi draznic to jazda w korku 5-10kmh wtedy moze poszarpywac, na wyzszych biegach dziala jak juz ok. Ale jest to auto 2 osobowe, na tylnich siedzeniach nie ma zbytnio miejsca, plusem jest ze skladaja sie na rowno z bagaznikiem. Co do wyciszenia to niestety ale jest slabe, mi to nie przeszkadza ale dla wielu jest
  • Odpowiedz