Wpis z mikrobloga

Przecież nikt z nich nigdy nie deklarował idealnego życia miłosnego i niczego publicznie nie przysięgał.


@Jah00: Przed ołtarzem przysięgali wierność i uczciwość małżeńską, trochę słabo oszukiwać Boga, wg. którego zasad chce się ustawiać innym życie
  • Odpowiedz
  • 41
@Jah00:

- Konserwatyści są hipokrytami, próbują wchodzić z butami w czyjeś życie w imię zasad do których się nie stosują
- Wykopek ich broni i atakuje lewactwo

No nieźle XD
  • Odpowiedz
  • 13
@Jah00: ok, wytłumaczę ci jak dziecku. Pamietasz jak się grało w zbijanego na WFie? Jak drużyna przeciwna rzuca w ciebie piłką to potem ty masz tą piłkę, i możesz nią przypierd0lić w przeciwną drużyne

Jeszcze mogę ci spróbowac wytłumaczyć literacko:
Kto od miecza wojuje ten od miecza ginie
  • Odpowiedz
ani nawet celów statutowych organizacji.


@Jah00: tymczasem w statucie Ordo Iuris:

Celem Fundacji są:

badania nad kulturą prawną i duchowym dziedzictwem, w którym jest zakorzeniona kultura polska oraz propagowanie ich w życiu publicznym i systemie prawnym, a w szczególności:

działanie na rzecz poszanowania małżeństwa, jako związku kobiety i mężczyzny, rodziny, macierzyństwa i rodzicielstwa oraz promowanie rozwiązań prawnych służących ich ochronie;
  • Odpowiedz
Ty dalej w takiej dychotomii żyjesz? ;D Źródłem może być cokolwiek, jest sporo mediów w tym kraju


@johny-kalesonny: on jest "samodzielnie myślącym" i wierzy tylko tym mediom, które mówią, że lewactwo to zło, a tusek to szatan wcielony.
  • Odpowiedz
Źródłem może być cokolwiek, jest sporo mediów w tym kraju


@johny-kalesonny: No przecież gdybyś oglądał wRealu24 i czytał NajwyższyCzas! to byś takich głupot nie wygadywał. Więc musisz czytać coś innego. A czy to Wyborcza, czy WP czy inny mainstream to naprawdę nie ma znaczenia, bo wszystkie te media mają identyczną narrację: Kościół zły.
  • Odpowiedz
Przed ołtarzem przysięgali wierność i uczciwość małżeńską


@Pioterq: A skąd wiesz, że przysięgali? Przede mną nie przysięgali. A jeżeli przysięgali przed Bogiem czy przed małżonkiem to jest to ich prywatna sprawa.

tymczasem w statucie Ordo
  • Odpowiedz
Konserwatyści są hipokrytami, próbują wchodzić z butami w czyjeś życie


@Wink: To jest kłamstwo. Konserwatyści mogą namawiać innych do dobrego postępowania, ale nie mogą nikogo zmuszać do czegoś.
  • Odpowiedz
A skąd wiesz, że przysięgali?


@Jah00: Bo brali ślub kościelny

A jeżeli przysięgali przed Bogiem czy przed małżonkiem to jest to ich prywatna sprawa.


@Jah00: Przed Bogiem, księdzem, i wszystkimi zgromadzonymi wtedy w kościele - to chyba wystarczająco, żeby uznać, że publicznie
  • Odpowiedz
@Pioterq: Niestety nie mam takiej wiedzy i nie obchodzi mnie to. Nawet jeśli ktoś zachował się nieprzyzwoicie to nie ma jak tego ocenić, a już na pewno nie ma to nic wspólnego z tym, że ktoś jest katolikiem czy konserwatystą, bo nie ma takiej doktryny, która mówi, że jak ktoś popełni grzech to nie może się uważać za katolika i nie ma takiej doktryny, że jak konserwatysta zdradzi żonę to
  • Odpowiedz
@Jah00: oczywiście. A do screena, którego wrzucił @assninja rozumiem, że dalej się nie odniesiesz? Czy to też nie dowód i wyrwane z kontekstu, co wydaje się ulubionym kontrargumentem wypokowych konserw?
  • Odpowiedz