Wpis z mikrobloga

"Usraelizacja" xDD co to #!$%@? w ogóle znaczy?


@bacaa90: To samo co "Ukrainizacja" tylko w stosunku do USA pod żydowskim zarządem powierniczym. Mówiąc prościej chodzi o to by Polska nie była zmuszana przez swoich zagranicznych "przyjaciół" do udziału w konflikcie na bliskim wschodzie, żeby nie była zmuszana do opowiadania się po jednej ze stron, do brania na siebie kosztów tego konfliktu czy do przyjmowania tak zwanych uchodźców, przesyłania pomocy, militarnej czy finansowej i tym podobnych rzeczy.

#konfederacja #bekazkonfederacji #k0nfedepis #bekazk0nfedepisu #bekazprawakow #bekazpodludzi #neuropa #polityka
  • 59
  • Odpowiedz
@MrPerfetc: Nie uczestniczą w operacjach militarnych od wielu lat. Zresztą jak kiedyś rzekł ten lewak Korwin. Gdyby on był królem/ dyktatorem/prezydent czy co tam wtedy napisał. Wysyłał by wojsko gdzie się raz bo wojsko jest od tego by walczyć, zabijać i umierać, a nie chodzić w defiladach. Widzę że narracja się zmienia gdy wchodzimy w konflikt z interesami Rosji.
  • Odpowiedz
@patykiem_pisane: Pytasz o bitwy czy ogólnie o operacje militarne?
Mogę Ci teraz podać źródło informacji że np. kontyngent w Iraku będzie tam to grudnia tego roku, a bazy już mi się nie chce szukać.
  • Odpowiedz
@MrPerfetc Tak, pytam o pole bitwy, nie ogólne operacje militarne. Polskie wojsko jest w Kosowie czy Libanie, a nie uczestniczy w działaniach wojennych, więc pytam się o konkrety , gdzie, jakie jednostki walczyły i z kim.
  • Odpowiedz
@patykiem_pisane:
Pytałeś o misję i operacje militarne.

Operacja militarna to nie tylko pole bitwy i masz to nawet w definicji. Są tam po coś i są w bazach wojskowych, wiec biorą udział w operacji militarnej. W trakcie wyborów dowiedzieliśmy się nawet, że np. w Jordanii są objęci tajemnicą wojskową.
Natomiast tak jak napisałem, są tam gdzie żadna lokalna bojówka nie atakuje ich baz, bo wtedy już by walczyli. A w
  • Odpowiedz
@MrPerfetc

zadeklarowała przejęcie inicjatywy, jako Lead Nation (LN) – za szkolenie irackich żołnierzy w obszarze napraw i obsługiwania poradzieckiej techniki bojowej. 


Czyli polskie wojsko szkoli irackie. Nie jest zaangażowane w operacja stricte militarne przeciwko państwu islamskiemu. To czemu nie piszecie stop szkoleniu obcych armii, tylko stop usrealizacji?
  • Odpowiedz
@patykiem_pisane: A ja coś takiego pisałem? Napisałem że polskie wojsko bierze udział w operacji militarnej. Nie tylko szkoli wojsko, ale bierze udział w ochronie baz. Bardzo ciekawym stwierdzeniem jest też

kierowane okresowo na teatr
  • Odpowiedz
Polska nie była zmuszana przez swoich zagranicznych "przyjaciół" do udziału w konflikcie na bliskim wschodzie, żeby nie była zmuszana do opowiadania się po jednej ze stron, do brania na siebie kosztów tego konfliktu czy do przyjmowania tak zwanych uchodźców, przesyłania pomocy, militarnej czy finansowej i tym podobnych rzeczy.


@Jah00: Czyli w skrocie Polak ma siedziec cicho i akceptowac polityke kremla i rosji?
Niezle nasrane
  • Odpowiedz
@MrPerfetc Szkolenie nie jest operacja militarna. Definicja.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Operacja_wojskowa

część sztuki wojennej, zespół walk, bitew, uderzeń ogniowych i manewrów toczonych lub wykonywanych na lądzie, w powietrzu i na morzu przez związki operacyjne różnych rodzajów wojsk i sił zbrojnych, połączonych wspólną myślą przewodnią, prowadzonych pod jednym kierownictwem, dla osiągnięcia określonego celu[1].


A szkolenia w teatrze, rozumiem jako szkolenia w terenie
  • Odpowiedz
@MrPerfetc Ale masz definicje misiu działań wojennych. W Polsce też ochraniają bazy, twierdzisz że wojsko uczestniczy tym samym w działaniach militarnych. Oddziały inżynieryjne to samo, jak jest powódź i saperzy budują mksty czy co tam to operacje militarne.

Dawaj konkretne przykłady tych działań militarnych - definicje już znasz, teraz czas na przykłady
  • Odpowiedz
@patykiem_pisane: Masz nazwę misji w której uczestniczą, na wiki masz napisane że to misja wojskowa.
W definicji którą podałeś piszą o różnych rodzajach wojsk pod jednym dowództwem. W tym wypadku jest to dowództwo misji inherent resolve i uczestniczą w niej różne plutony o różnym przeznaczeniu. Tak jak w definicji.
Ochrona baz, rozbudowa baz, szkolenie miejscowych. To jest część inherent resolve w której Polacy biorą udział i która jest
Operation Inherent
  • Odpowiedz
@patykiem_pisane: To dzwoń do Pentagonu i powiedz im że nie prowadzą operacji militarnej, albo że Polacy w niej nie uczestniczą. Co tam chcesz. Daj znać co ci powiedzą iks de
Combined Joint Task Force Operation Inherent Resolve
  • Odpowiedz