Wpis z mikrobloga

Totalnie nie rozumiem koncepcji narodowościowych i patriotyzmu. No bo jak można być dumnym z czegoś na co nie miało się wpływu? Mam chodzić z szmatą na kiju bo urodziłem się tu a nie 500km w lewo bądź prawo? Mam być dumny z dokonań osób które urodziły się w pobliżu a z którymi nie mam nic wspolnego? Jednak wolę się chwalić swoimi dokonaniami czymś co osiągnęłem sam ciężka pracą.

Pojęcie narodu to sztuczny twór wymyślony w XIX wieku. Funkcjonuje on tylko w urojeniach grupy ludzi zamieszkujących ten sam teren. No bo czym jest polska, Niemcy, Czechy... Jest tylko konceptem akceptowanym przez większość. Pewną umową, zbiorową halucynacją.

Ja jestem sobą, i to z bycia sobą jestem dumny.
Polecam wam wszystkim zacząć być dumnym z siebie a nie z przypadku i zbiorowych halucynacji.

#bekazprawakow
#dzienniepodleglosci
#przemyslenia
#przemysleniazdupy
  • 31
A widzę że taką narrację próbujesz zarzucić.
Uczucie wspólnoty i podobnych ideałów z milionami ludzi napełnia mnie optymizmem oraz odczuciem bezpieczeństwa.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Nester86 przeszlosc pozwala nam rozumiec samych siebie. Nie wziales sie z nikad - uksztaltowany zostales przes pokolenia wstecz, ktore tych czynow dokonywaly - zlych i dobrych. Twoje niezrozumienie wynika prawdopodobnie z ignorancji i nieznajomosci samego siebie. Popodrozuj troche, poznaj dobrze ludzi i sam zobaczysz ze oczywiste dla ciebie rzeczy nie sa oczywiste dla innych, oczywiste dla ciebie normy sa zupelnie niezrozumiale dla innych narodowosci, czy grup ludzi. W ramach narodu ujednolicamy sie
  • 0
@GamereQ: poczucie bezpieczeństwa. Ciekawe. Liczysz na to że "Polacy" cię obronią w sytuacji zagrożenia? Ja tam w przypadku wojny czy większego zagrożenia liczę na siebie i swoje umiejętności (plan: ucieczka do innego kraju). Myślisz że sąsiad w duchu patriotyzmu zasłoni cię swoim ciałem przed kulą? Czy armia będzie bronić akurat twojego życia i dobytku a nie bronić linii frontu?
  • 2
@zbrodnia_i_kawa: no to idźmy dalej. Jesteśmy homo sapiens z planty Ziemia. Pracujmy na wspólne dobro wszystkich ludzi a nie wybranej części. Najpierwej były księstwa, które się zjednoczyły w narody, państwa, które później zjednoczyły się w unie europejską, może czas zjednoczyć całą ziemię pod jedną flaga i jednym rządem. Jeśli będziemy się bić na ziemi w imię kresek na mapie i szmat na kiju nigdy nie skolonizujemy innych planet.
  • 0
@zbrodnia_i_kawa: apropo podróży to zwiedziłem trochę krajów, głównie UE. Jasne że są różnice kulturowe, nawet niektóre narody mają swoje cechy narodowe, Polacy są kłótliwi, Włosi krzykliwi, Niemcy lubią porządek itd. i te różnice są piękne, uwielbiam je poznawać. Tylko co z tego jak wszystkie organizację narodowe, nacjonalistyczne wykorzystują właśnie te różnice do szczucia na siebie nawzajem.
@Nester86 Samo slowo "wszyscy" jest juz z gory falszywe. Nie ma czegos takiego jak wszyscy, to raz. Dwa - nie wszyscy jako ludzie mamy te same interesy. Slask bedzie walczyl o zachowanie kopalni, pomorze nie - bo kopalni nie maja, maja za to wietrznie i moga stawiac wiatraki. Tak ekstremalnie skonstruowany globalny rzad nie jest w stanie przewidziec potrzeb wszystkich panstw, nie wspominajac o lokalnej spolecznosci. Panstwa anglosaskie maja takie zapedy, czesto
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
@Precypitat: jedno wyklucza drugie tylko w twoich urojeniach. Chyba że to było pytanie retoryczne? Każdy zdrowo myślący człowiek tak myśli, to że ty na to nie wpadłeś... No cóż. Nie mierz wszystkich swoją miarką.
@Nester86

Różnorodność federacji będzie się zacierać.


Mozliwe, to juz sie dzieje, ale jest to mozliwe nie poprzez jakis rozwoj mysli ludzkiej, tylko dzieki nowoczesnym technologiom. Wspolczesna blyskawiczna komunkacje, przekazy pieniedzy i bron dalekosiezna.

Mimo wszystko pisales, ze kochasz te roznice. Takie twory jak Unia wprowadzaja tez duzo zlego poprzez ujednolicanie prawa na cala unie, czego konsekwencjami jest absurdalna nieefektywna legislacja.
@Nester86 Skoro geje gejami się rodzą i nie mają na to wpływu to z czego są dumni? To o co chodzi w takim razie z tymi ruchami pride lgbt? Jak można być dumnym z czegoś na co nie miało się wpływu? Hipokryzja lewactwa aż boli.
@Nester86: naród to największa wspólnota, zjednoczenie ludzi do jakiego dorosły współczesne społeczeństwa. To osiągnięcie na miarę naszej cywilizacji, ale jednocześnie jest też tylko przystankiem w rozwoju. Naród jednoczy ludzi. To piękna rzecz, ale nie należy jej zbytnio idealizować i dalsza integracja z innymi narodami to naturalna droga rozwoju. Naród daje nam poczucie bezpieczeństwa, poczucie zbieżności celów i poczucie tego "common sense". Daleki jestem od bycia narodowcem, ale ideę narodu rozumiem, szanuję.
  • 0
@zbrodnia_i_kawa: a czy USA robi to dobrze? Maja problem kulturowy z powodu czarnych ale głównie przez niewolnictwo a nie przez imigrantów. Ale to jak rozsiewają swoją kulturę po całym świecie, W zasadzie wchłonęły kulturowo Kanadę, próbują wchłonąć kolejnego sąsiada Meksyk który jest już zupełnie odmienny kulturowo. Jakby nie patrzeć całą Amerykę środkowa też mają w swojej strefie wpływów. Powoli wchłaniają ich obywateli a tamci rozsiewają kulturę USA do swoich krajów.

UE