Wpis z mikrobloga

Postanowiłem napisać nowy post w którym wyjasnie cała akcje z Ukrainkami jaka wydarzyła się niedawno u moich dziadków
Link do poprzedniego wpisu (pisałem dość chaotycznie) --> https://wykop.pl/wpis/73614031/panowie-i-panie-mam-powazna-sprawe-do-moich-dziadk

A więc tak. W piatek do moich dziadków przyszły 2 ukrainki, wciskały ckliwą historyjkę o ucieczce przed wojną. O tym że mają dużo dzieci do wykarmienia i czy dziadkowie nie dali by im coś jeść, dla nich i dla dzieci. Dodatkowo że mogą zrobić wszystko w domu: pomóc, umyc okna itp

A teraz wymienię to co jest podejrzane w tej całej historii
- Świeżo przyjechały z hersonia/charkowa przyjechały bez pieniedzy wsiadły do randomowego PKS na granicy i zajechały do miejscowości moich dziadków
- Mają już po 1 dniu załatwione mieszkanie niedaleko tego PKS
- Tego samego dnia/na następny dzień przeszły ponad 5km na drugi koniec miasta by chodzić po domach na typowym PRL'owskim osiedlu
Sam fakt że trafiły do moich dziadków świadczy o tym że dość długo kręciły się po uliczkach tego osiedla
- Jak przyszły do dziadków od razu wyciągneły wszystkie swoje dokumenty, paszporty itp. I jak gdyby nigdy nic dały moim dziadkom do wglądu
(Były też bardzo zdziwione że obydwoje rozumieją co tam pisze? XD)

Jak to babcia "biedne ludzie, bidy nie majo co jeść, dzieci głodne. Trochę zarobią okna pomyją u mnie" Jak wróciłem do domu to już miała płyny do mycia okien kupione i ścierki, kupiła im też jedzenie takie podstawowe, a to kiełbase, wędline, jajka.
Bardzo miło z ich strony, szanuje ich za taką otwartość - bo ja nie zrobiłbym czegoś takiego jednak boje się że ta otwartość może przerodzić się w naiwność i jak to dziadki staną się ofiarami złych ludzi.

Macie jakieś rady albo spostrzeżenia co mogę zrobić z tymi ukrainkami? Jak zabezpieczyć dziadków i ich dom? Boje się ,że coś może im się stać i o tyle ile jestem u nich to będę reagować. Jednak co później? Mieszkam daleko od nich, i jak usłyszałem tą historię postanowiłem jak najszybciej do nich przyjechać. Przypomniało mi się, jak kiedyś cyganki chodziły po domach. Jedna przedstawiała szaliki, koce i husty a druga chodziła po domu i rabowała.

#ukraina #zlodzieje #lubelskie #historia #pks #kiciochpyta #ukrainiec #ukrainka #rosja
  • 2
  • Odpowiedz
@Ciasto_z_Truskawkami: Nie wpuszczać obcych koniec kropka, co by się nie działo, poczta, gaz, kominiarz- nikogo nie wpuszczamy. Moją babcie okradli kiedyś, ze złota metodą na wnuczka. Od teraz poprostu nikogo nie wpuszcza co by się nie działo. Nad nikimi się nie rozczula, nikt obcy nie ma prawa przekroczyć progu domu.
  • Odpowiedz