Wpis z mikrobloga

Panowie i Panie, mam poważną sprawę. Do moich dziadków zawitały dzisiaj ukrainki. Że one biedne nie mają na jedzenie i ze mogą coś zrobić pomóc, okna umyć itp.
Dziadkowie dali im jeść, to mówili że dla dzieci chcą jeszcze ,że dziś/wczoraj przyjechały z harkowa (chersonia) #!$%@? wie.
I jak to dziadkowie powiedzieli by przyszli to dadzą im jakieś zajęcie. I tutaj pytanie do was czy to nie jest podejrzane.
Opowiadały dziadkom że przyjechały PKS z dziećmi że każda ma po 4-6 dzieci. Problem jest taki ,że PKS jest na drugim końcu miasta. Dodatkowo mówiły że mają jakieś mieszkanie obok tego PKS, więc po chu za przeproszeniem szły ponad 4-5km w głąb miasta i na losowe osiedle prosić o jedzenie i że mogą pomoc coś zrobić.
Wydaje mi się to bardzo podejrzane i boje się że mogą okraść albo coś zrobić moim dziadkom. Że to może być jakaś zorganizowana grupa.
Co mogę zrobić aby ich jakoś zabezpieczyć? Dodam że mieszkam ponad 100km dalej i wrócilem specjalnie na weekend jak usłyszałem tą historię.
Nie piszcie mi że jestem przewrażliwiony bo całość jest bardzo podejrzana że akurat wytypowały dom moich dziadków.

#ukraina #rosja #kiciochpyta #zlodzieje #pytanie #ukrainka #ukrainiec
  • 11
  • Odpowiedz
  • 18
@Ciasto_z_Truskawkami jak mogłeś dziadków jeszcze nie nauczyć że ktokolwiek dzwoni ze wschodnim akcentem = czerwona lampka i koniec połączenia a co dopiero wpuszczanie ich do domu... Policja w pierwszej kolejności i przede wszystkim nie otwierać im drzwi! Uważaj na dziadków. Akcja zdecydowanie podejrzana, szukają ofiar żeby je okraść albo gorzej.
  • Odpowiedz
@Joii: Będę u nich do niedzieli, jednak babcia już się napaliła "biedne ludzie, bidy nie majo co jeść, dzieci głodne. Trochę zarobią okna pomyją u mnie" Jak wróciłem do domu to już miała płyny do mycia okien kupione i ścierki, kupiła im też jedzenie takie podstawowe, a to kiełbase, wędline, jajka.
Rozmawiałem z nią ,że to z nimi jest bardzo podejrzane i jak przyjdą na tygodniu mają nikomu nie otwierać drzwi.
  • Odpowiedz
@Ciasto_z_Truskawkami: Lepiej ostrzeż dziadków. To może być zwiad przed tym czy warto oyebać mieszkanie/dom.
Jakoś rok temu była podobna akcja we wsi niedaleko. Ta sama śpiewka. Kobieta ze wschodnim akcentem chodziła i pytała o robotę i też miała jakąś łzawą historyjkę. Potem ktoś ją przyuważył jak chodziła i robiła zdjęcia domów, posesji itd.
  • Odpowiedz
@SedzonG: też ją stosuje. Jednak starszego pokolenia już nie zmienisz. U nich zawsze gościa zapraszało się do środka, nie ważne skąd był. Taka dziecięca naiwność...I to mnie martwi że mogę mowić i mówić, pokazywac artykuły, filmiki a oni i tak zrobią swoje. Nie mniej jednak jestem dobrej myśli ,że sprawa się pozytywnie rozwiąze
  • Odpowiedz
@Ciasto_z_Truskawkami:

Opowiadały dziadkom że przyjechały PKS z dziećmi że każda ma po 4-6 dzieci.

więc po chu za przeproszeniem szły ponad 4-5km w głąb miasta i na losowe osiedle prosić o jedzenie


Typowa Ukrainka to ma za sobą co najwyżej 6 aborcji, a nie 6 dzieci. Tu masz całą taką bandę, która jeździ PKSem i żebrze po ludziach.

Brawo twój dziadek. Jako pomoc domową zatrudnił sobie trupę ukraińskich cyganów.
positivementalattitude - @CiastozTruskawkami: 
Opowiadały dziadkom że przyjechały PKS...

źródło: group-roma-children

Pobierz
  • Odpowiedz