Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dlaczego ludzie pracujacy z IT jak zadni inni przechwalaja sie tak zarobkami? Co drugi programista na wykopie musi wtracic ilez to on nie zarabia jednoczesnie jak bardzo sie #!$%@? w robocie.

Lekarze, prawnicy, wlasciciele firm srednich, no doslownie nikt tak sie nie afiszuje zarobkami co programisci. Czy to forma leczenia kompleksow z jakiegos powodu np. wygladu?

#pytanie #zarabianie #pieniadze #praca



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
@mirko_anonim: Wiem że odpisuje na baita - na dodatek #!$%@?, ale co mi tam:

Osobiście nie afiszuje się zarobkami. Aczkolwiek jeżeli ktoś znajomy zapyta - szczególnie z branży, to odpowiadam szczerze. Dlaczego? Otóż jeżeli mowa o rozmowach o zarobkach między pracownikami tej samej branży - to ukrywanie ich jest dziwną naroślą PRLu, gdzie ten kto się dorobił = złodziej. Ukrywanie zarobków w danej branży służy jedynie pracodawcom, i pozwala robić pracowników
Anonim (nie OP):

Co więcej, uważam iż to czy ktoś zarabia mało czy dużo nie jest powodem ani do stygmy ani do nadmiernego afiszowania


@Zoriuszka, no to ty tak myślisz, ale zdecydowana większość osób dokonuje ocenienia kogoś po zarobkach, a wiele ludzi jak mówi o zarobkach to w kwestii afiszowania się.
Ja nie mówię o swoich zarobkach, bo się ich wstydzę. Wiem, że mógłbym więcej, ale mam własne problemy i
@mirko_anonim: pochodzę ze wsi, z biednej rodziny raczej. Nigdy nie wstydziłem się pochodzenia.

Najciekawsze konwersacje jakie odbyłem w życiu były ze starszymi dziadkami siedzącymi pod jabłonią i opowiadająca o przeszłości i historii.

Jeżeli ktoś ocenia ludzi przez pryzmat powierzchowności to szczerze sam traci i pozbawia się doświadczeń.
@mirko_anonim: Pewnie dlatego, że większość osób którzy dobrze zarabiają i mają tutaj konto to ludzie z IT.

Ludzie którzy wymieniłeś tj. lekarze, prawnicy też się przechwalają między sobą i to na potęgę ale oni nie są zrośnięci z komputerem, mają lepsze obycie społeczne tj. znajomych przed którymi się mogą popisywać - a nie przed randomami z neta.
@Dietetyq: @KKlasykk ja z it, mam grono kolegow z ktorymi gadamy otwarcie o zarobkach, ile kto robi na jakim projekcie, dzieki temu wiadomo ile mozemy z tego wycisnac na danej pozycji, z ludzmi spoza it nie "chwale" sie ile zarabiam
narzekanie jest domena polakow, a ukrywanie zarobkow na danej pozycji miedzy kolegami to na + pracodawcy, a ze ludzie sie tutaj przechwalaja to inna sprawa
Lekarze, prawnicy, wlasciciele firm srednich, no doslownie nikt tak sie nie afiszuje zarobkami co programisci.


@mirko_anonim: Gadasz tak bo siedzisz na wykopie, który zbiera głównie osoby z IT. Akurat programiści to w chwaleniu się kasą i tak są NIKIM w porównaniu do lekarzy i prawników