Wpis z mikrobloga

W maju kupiłem furkę i od razu ją przerejestrowałem bez zmiany blach, chwilę później samochód się popsuł i dzisiaj dopiero go odebrałem od mechanika. W międzyczasie skończył się przegląd i tu moje pytanie czy najpierw muszę zrobić przegląd czy najpierw odebrać nowy dowód? (leży pewnie w starostwie od maja, nie miałem jak go odebrać bo chcą stary na podmiankę).

#motoryzacja #bmw #pytanie #wydzialkomunikacji
  • 15
@Krall: jak pojedziesz najpierw na przegląd to dostaniesz tam karteczkę którą weźmiesz do wydziału komunikacji i babka w okienku wpisze Ci tej przegląd do dowodu podczas wydawania
  • 0
@eluwina21377: @sha128 Znaczy ja mam dowod stary jeszcze, bo to bylo bez zmiany numerow, wiec mi wbili adnotacje w dowod ze przyjeto wniosek o zmiane danych. A po nowy dowod mam troche kilometrow do przejechania i srednio z czasem na tygodniu
@Krall: no to robisz jak chcesz, możesz jechać na przegląd ze starym dowodem, a potem w nowy w urzędzie też wbiją przegląd, możesz na przeglądzie powiedzieć że zgubiłeś i dostaniesz karteczkę
  • 0
@sha128: Okii, a kojarzysz może czy jest jakiś czas jaki mam na odbiór nowego dowodu? Blachy mam zalegalizowane bo przy składaniu wniosku to robili. A od maja już trochę minęło :D
@Krall pozwolenie czasowe, które masz jest ważne 30 dni. (Data w prawym dolnym rogu) jeżeli skończyła ci się ważność, to diagnosta może nie zrobić tobie badania technicznego, bo teoretycznie dokument jest nie ważny. Ale to zależy od stacji, różnie do tego podchodzą. Tak czy inaczej musisz mieć pozwolenie czasowe("miękki" dowód), albo w wydziale komunikacji powiedzieć, że zgubiłeś.
  • 1
@dolor: aj taki mechanik, ogolnie to DDE zalalo ropa, ale powinno byc po dwoch tygodniach z czekaniem na czesci :D

@Spiderr ale to nie pozwolenie czasowe tylko mam stary dowod tylko dane w dowodzie zmieniali na moje
@Krall u mechanika, u którego był zostawiany samochód na zmianę rozrządu to zajęło to tylko miesiąc, generalne to najpierw sobie stał i po dwóch tygodniach przypomniał sobie, że należy też inne gruzy robić, a nie tylko te które cały czas poprawia. Później miał problem z ustaleniem kodu silnika, później czekał na części, a na końcu to okazało się, że osłona rozrządu jest pęknięta i trza nową. Serwis ten kosztował 4.2k, silnik to
@Krall Ale czekaj. Masz tymczasowke i chcesz odebrać stały, ale skończył się przegląd? O ile nie jesteś z okolic Katowic to pozostaja ci jedynie czerwone blachy.
  • 0
@piwakk: nie, nie. Kupiłem furę od polskiego właściciela, więc dowód mam normalnie stały. Nie zmieniałem blach tylko zostawiłem te co są czyli nie dali mi tymczasówki tylko w ten dowód do mam do tej pory wbili jedynie adnotację, że złożyłem wniosek o przejerestrowanie. Będę wymieniał stary stały na nowy stały tylko z innymi danymi, ot to, więc to nie jest żadna tymczasówka i normalnie dowód jest ważny.

ALe zrobiłem przegląd i