Wpis z mikrobloga

No i jest, nowelizacja kodeksu karnego tak by mowa i czyny nienawiści ze względu na orientację seksualną i płeć były karalne jest wpisana do umowy koalicyjnej.

Dodam, że karanie za takie czyny ze względu na wyznanie, rasę czy narodowość już w kodeksie karnym jest obecne od 1997 roku (projekt nowego kodeksu karnego z 1994).

https://www.newsweek.pl/polska/polityka/umowa-koalicyjna-co-sie-w-niej-znalazlo-pelna-tresc/g5cc8w1

#lgbt #prawo #kodekskarny #ko #psl #polska2050 #lewica #neuropa #polityka
R187 - No i jest, nowelizacja kodeksu karnego tak by mowa i czyny nienawiści ze wzglę...

źródło: Screenshot_20231110-130917_Chrome

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@R187:
Mnie by to jak najbardziej pasowało gdyby było zawarte tam jakie płci i orientacje. Bo jeżeli chodzi o homofobię to jest to dla mnie faktycznie krzywdzące społecznie. No ale transfobia? Tu już trochę za dużo tych pokemonów się natworzyło, żeby traktować to tak samo poważnie tak szczerze...
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Jak chłop na babe, albo baba na chłopa to jeszcze powiedzmy, że #!$%@?. Dla mnie dziwne, wymyślne, ale no jakoś to tam jeszcze idzie logicznie przełknąć. Jakoś to tam zrozumiem.

Ale jak teraz masz ludzi co uważają się za jakieś formy mnogie czy w ogóle jako brak płci? Jakieś furrasy inne pokemony? #!$%@? tego jest tak dużo, że za tym nadążyć nie idzie, a jestem z wykształcenia biologiem i
  • Odpowiedz
Ale jak teraz masz ludzi co uważają się za jakieś formy mnogie czy w ogóle jako brak płci? Jakieś furrasy inne pokemony?


@ruda_stuleja: No ale to sobie tacy ludzie istnieją i tyle, mają prawo by sobie zmieniać te zaimki czy swoją identyfikację płciową. #!$%@? nam do tego. W sensie ma przyjść pan urzędnik i im dać upomnienie? ;D
  • Odpowiedz
@StarySer:
Szczerze? Z tym bym się nie rozpędzał, czy będzie ścigał czy nie. Lewica niestety ma to do siebie, że lubi się w rewolucje bawić. Na spokojnie. Nikt jeszcze niczego nie napisał, nie potwierdził. Mam nadzieję, że będzie to z głową i osoby homo po prostu będą się mogły czuć spokojnie i swobodnie, a ja jak nazwę kogoś pedałem to nie wyląduje od razu w sztumie.

Najlepszy przykład dla mnie
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny:
Nie. Chodzi mi o to, że trzeba wyznaczyć jakieś standardy społeczne. Mi też to tam lata za przeproszeniem jak oni się chcą nazywać. Nie mój interes. Tylko oczywistym jest, że jak zobaczę chłopa, co wygląda jak baba, albo na odwrót albo pomiędzy to nie będę #!$%@? lawirował językiem wokół jakichś iksów w zwrotach, żeby nie usłyszeć, że jestem transfobem i jeszcze będzie mi grożone konsekwencjami. Sory. Miałem styczność z
  • Odpowiedz
@R187 Absolutnie popieram i podpisuje się wszystkimi kończynami. Otwieram popcorn i czekam na rzeź mizoandryczek. Podwójnie fajnie że same sobie tą pętlę na łeb założyły. To będzie lepsze nawet od tego lewicowego chada, co je wszystkie za jednym razem wy4u74ł.
  • Odpowiedz
to nie będę #!$%@? lawirował językiem wokół jakichś iksów w zwrotach


@ruda_stuleja: A czemu nie? xD

W sensie nie masz akurat obowiązku, ale skoro masz #!$%@? to z grzeczności można używać takich zaimków, jak ktoś sobie życzy. Who cares?
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja Skąd pomysł że mowa nienawiści ze względu na płeć miała by dotyczyć osób trans? Znaczy - jeżeli ktoś ma biologiczne podstawy i przerobi się OFICJALNIE z faceta na kobietę albo z kobiety na faceta to jak najbardziej powinien być chroniony przed mowa nienawiści. Ale zauważ że 99.999% przypadków osób uważających się za coś innego niż kobieta czy mężczyzna nie jest ani oficjalnie zatwierdzona w papierach, ani nie wybierają żadnej z
  • Odpowiedz
Proces tranzycji jest różny również czasowo. To trzeba konkretnie i dokładnie rozpisać prawnie, a ten temat jest nawet w reszcie świata jednak dość świeży


@ruda_stuleja Inby to będą robić czy będzie jakieś prawo czy go nie będzie. I właśnie ze względu na to że wprowadzenie czegoś takiego jak ileś tam płci wymagałoby zmiany prawa w tylu miejscach że się w pale nie mieści jestem o to spokojny.
Po pierwsze musieliby zacząć od konstytucji bo inne płcie niż kobieta i mężczyzna nie posiadają w Polsce nawet podstawowych praw:
Art 33
1. Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i
CheSlaw - >Proces tranzycji jest różny również czasowo. To trzeba konkretnie i dokład...

źródło: temp_file7204882081457869553

Pobierz
  • Odpowiedz
@CheSlaw:

Więc - nie można dyskryminować czy używać mowy nienawiści wobec płci których nie ma


Pytanie co na to kochana lewica, której ulubionym zajęciem jest machanie szabelką i robienie rewolucji (dlatego wbrew pozorom tak uwielbiają się z konfą, bo bez siebie nie mogliby istnieć)
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja Pomysł że lewica wpadnie na to że to trzeba rozpatrywać wielowymiarowo jest nawet zabawny. Wyobrażasz sobie taką Żukowską logicznie analizująca następstwa ustawy nad którą głosuje? Takim ludziom wystarczy powiedzieć że to dla ich dobra i klepną największą głupotę. Bo jak może coś być złe skoro oni mają dobre intencje ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@R187: dali by do tego chociaż jeszcze związki partnerskie ale zgaduje że wielkim hamulcowym koalicji jest soft pis czyli psl i fajnokatole od hołowni
szkoda że polska polityka jest mocno na prawo przesunięta dlatego nie mamy ładnych rzeczy jak choćby czesi czy estonczycy w tym temacie
  • Odpowiedz
@CheSlaw: Prawda? Stąd całe moje zmartwienie, bo co bigosu będą gotowali podczas takich ustaw to ich. Ryku, krzyku, ludzie się załapią, a i tak nic z tego konkretnego i rzeczowego nie wyjdzie. Akcja Lempart.
  • Odpowiedz