Wpis z mikrobloga

Osobiście wątpię żeby Gensler zatwierdziłem etfy na #bitcoin
Poza tym przypominam jakie byly nadzieje związane z Bakkt.
Narrarcja była ta sama, Wallstreet, wielkie pieniądze fundòw. Skończyło się kapiszonem którego nikt już nie pamięta.
BTW uruchomienie ETF opartych o futuresy BTC na CME w 2017 jest to dziś wiązane z pęknięciem tamtej bańki.

#kryptowaluty
  • 7
@dean_corso: Nawet jeżeli zatwierdzi ETF, to nie bardzo wiem do jakiego klienta skierowany jest ten produkt.
Jeśli fundusz miałby pobierać prowizję nawet tylko 0.25% rocznie, to wciąż jest to o wiele za dużo za przechowywanie czegoś wirtualnego, z realnymi kosztami przechowywania bliskimi zeru.
W tej chwili jeżeli jakiś podmiot chciałby zakupić kryptowaluty, to może to zrobić bez najmniejszych problemów i korzystać z usług już dostępnych na rynku.
to może to zrobić bez najmniejszych problemów i korzystać z usług już dostępnych na rynku.


@kamil-wasniewski: weź teraz zakładaj konta na giełdach, rób kyc, sprawdzaj adresy i inne takie. A tak zlecasz kupno etf i reszta cię nie interesuje. To jednak jakieś tam ułatwienie dla zwykłego Kowalskiego
@WhiskeyIHaze: Aby zakupić ETF musisz przejść takie same sprawdzenie tożsamości.
ETF skierowany jest też do rynku USA i nie wiem jakie ma przewagi od tego co oferuje na dzień obecny Coinbase które oferuje nie tylko usługi wymiany, ale również przechowywania.

ETF jest jedynie produktem który opłaca się funduszom, które liczą na łatwe pieniądze z prowizji.

Dodatkowo fundusz BlackRock ma korzystać z tychże usług oferowanych przez Coinbase.
@dean_corso: wg mnie klamka zapadła, lobby finansowe w zasadzie już wymusiło na sec te etfy (vide wyrok sądu - a w USA jest prawo precedensu, więc to nie jest takie nic). Dodajmy otoczenie - naciski banków inwestycyjnych na rekomendacje bazylejskie, licencje na przechowywanie i obrót kryptowalutami banki już mają w USA i w DE. Te etfy to naturalna kolej rzeczy, prawie na pewno wjadą w marcu 24. Sec nie może opozniac