Wpis z mikrobloga

@Przyjaciel_Rodziny: sądzisz, że tacy Niemcy czy Francja którzy to ponoć sterują Unią chcieliby przestać być konkurencyjni względem innych gospodarek? Jaki Unia ma w tym interes, żeby nie być konkurencyją gospodarką na świecie?
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice jak już co to wolałbym żeby każdy znał język angielski i żeby on był tym wspolnym ale też żeby każdy jednak zachował swój ojczysty (oczywiście jeśli społeczeństwo tego chce)
  • Odpowiedz
"Katolicyzm to nie ciemnogród". W wykonaniu PiS i Konfy to ciemnogród xD wiele krajów uznawanych za katolickie i konserwatywne nie ma takiego ciemnogrodu jak u nas.
U nas nawet jest oburzenie że ktoś w Wielki Post się bawi (np. chodzi tańczyć).

#!$%@?ło mnie kiedyś jak byłem że współpracownikiem na projekcie w Hiszpanii, kraju mimo wszystko mocno katolickim, gdzie religia jest na każdym kroku i nikt z nią nie wojuje. Kolega był w
  • Odpowiedz
jak już co to wolałbym żeby każdy znał język angielski i żeby on był tym wspolnym ale też żeby każdy jednak zachował swój ojczysty (oczywiście jeśli społeczeństwo tego chce)


@Rolnikt: Nie da się połowicznych rozwiązań wprowadzić dobrze. Albo się pójdzie na całego albo wcale. Jak już wprowadzisz w urzędach wszędzie angielski w komunikacji w pracy angielski, tworzenie kultury angielski to inne zostaną naturalnie wyparte z czasem.
  • Odpowiedz
@Przyjaciel_Rodziny: fajnie, ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Napisałeś

przez te zielone projekty konkurencyjność Europy poleci na pysk


Dlatego ktoś w Europie (źli Niemcy, może źli Francuzi?) mógłby chcieć, by europejska gospodarka była mniej konkurencyjna? Jaki ktoś ma w tym interes?

Jesteś bardzo krytyczny ale tylko wobec czyichś argumentów, zastanawiałeś się kiedyś czy to co sam popierasz nie jest tak mądre, jak się wydaje?
  • Odpowiedz
@let_it_be: Demografia Europy jest taka, że się starzejemy. Myślę, że już sobie to dawno uświadomili, że w starciu ze Stanami i Chinami nie mają szans, więc gra jest o to, by jak najlepiej umościć się w tym naszym małym grajdołku.

Jesteś bardzo krytyczny ale tylko wobec czyichś argumentów, zastanawiałeś się kiedyś czy to co sam popierasz nie jest tak mądre, jak się wydaje?

Zawsze mogę się mylić. Ale to czas pokaże.
  • Odpowiedz