Wpis z mikrobloga

Moi drodzy. Jakiś czas temu moja córka ze szkoły przyniosła mononukleozę. Przechodziła ją na szczęście bardzo łagodnie. Praktycznie bezobjawowo. Niestety przyszła teraz kolej na mnie. Lekarka powiedziała, że w tym przypadku nie stosuje się antybiotyków tylko leczy się objawowo. Tak jak wszystko inne jestem w stanie znieść tak ból gardła jest trudny do wytrzymania. Jest gorszy niż przy anginie, którą kiedyś miałem.
Stosuję różne pastylki (w tym Orofarm), płuczę gardło Glimbaxem ale wydaje mi się, że to nic nie daje. Ze względu na ból gardła, nie przespałem kolejnej nocki. Czy macie jeszcze jakiś sprawdzony przez Was sposób na gardło?
#zdrowie #lekarz #leki
  • 8
@TakiTaki No nie jest to dziwne ze nie działa. Mie zadziała na wiekszosc dorosłej populacji.
Masz różne leki bez recepty do stosowanka wg ulotek - paracetamol 1000mg, ibuprofen 400mg - jak nie działa to są też silniejsze leki.
@TakiTaki To są leki które na dobra sprawę można łączyć, a po 4h od paracetamolu to już na pewno.

(Nie ufaj medycznym randomom w kwestii leków- Poczytaj ulotki :))

A paracetamol to świetny lek przeciwbólowe tylko to jest często kwestia nasilenia bólu, rodzaju, dawki, łączenia z innymi lekami.