Wpis z mikrobloga

Ekspert przemówił, Glapa uniewinniony

Tylko szkoda, że zgodnie z Konstytucją NBP nie może finansować długu państwa! Jeśli MF emituje obligacje, żeby sfinansować deficyt, NBP nie ma prawa ich skupować!! I nic podobnego NIGDY w historii tej instytucji nie miało miejsca. Nie sądzę żeby dodanie proxy po drodze sprawiało, że ten proceder nie miał miejsca, ale ja jestem za bardzo szaraczek żeby pisać #!$%@? w tak protekcjonalnym stylu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci
Pobierz affairz - Ekspert przemówił, Glapa uniewinniony

Tylko szkoda, że zgodnie z Konstytuc...
źródło: Firefox_Screenshot_2023-11-09T22-38-00.451Z
  • 10
@affairz: Nie mam pojęcia o prawie w USA związanych z QE, natomiast wydaje się ewidentne, że jest to legalne, ze względu na absurdalność opcji przeciwnej, stąd mój heheszek u góry.

Analogicznie, nikt Glapy nie będzie biczował za QE, gdy było ono standardową praktyką banków centralnych. Stosowne regulacje/prawa zapewnie istnieją - a nawet jeśli nie, bo jesteśmy państwem z kartonu, to nikt go na haczyki prawne za standardowe dla banku centralnego działanie
Analogicznie, nikt Glapy nie będzie biczował za QE, gdy było ono standardową praktyką banków centralnych.


@NiszczycielKredyciarzy: ale prawo tak nie działa. załóżmy że zrobiłeś skrobankę, we wszystkich krajach europejskich jest to w pełni legalne, więc nikt Cię nie będzie sądził w Polsce za to, prawda, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NiszczycielKredyciarzy: ono jest nie tyle nielegalne co niezgodne z konstytucją. a konstytucję każdy sobie interpretuje jak chce co świetnie obrazuje wspomniana wcześniej aborcja. możemy się zakładać czy wywalą Glapę czy nie wywalą co najwyżej. w każdym razie jak będą go chcieli udupić to to jest znacznie mocniejszy zarzut niż bycie #!$%@? prezesem. chcesz rozmawiać o legalności w kraju w którym jest taka patologia w rządzie że fundusz covidowy 2 lata po
@affairz: No właśnie, napisales to o co mi chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Legalnosc w scislym sensie jest tu bez znaczenia, bo nikt jej nie wyegzekwuje, raz bo państwo z kartonu, ale dwa też ta standardowosc QE jako dzialania banku centralnego.

W USA równie dobrze też QE może być wbrew czemuś w konstytucji, ale żaden sąd by tego nie przyklepał, tylko zawsze się znajdzie kreatywna interpretacja, która