Wpis z mikrobloga

Czesc wszystkim (,)

Pisze juz z desperacji po 2 dniach bezproduktywnego pie*d*l*nia sie z konfigurowana przez kogos innego siecia klienta w nadziei, ze pomozecie mi znalezc rozwiazanie. Nie jestem specjalista od sieci, a bardziej alarmow i CCTV w zwiazku z czym moja wiedza w zakresie networkingu jest podstawowa - uprzedzajac.

Konfiguracja klienta to Starlink i siec BT (Router Drytek) -> wynalazek firmy Cambium zwany NSE3000 (NSE7010C0) -> UniFi Controller i Access Pointy

Starlinka i Dryteka poki co nie tykalem wcale.
Zaczalem od konfiguracji kanalow 2.4GHz i 5GHz, ktore byly ustawione na auto, wiec przyporzadkowalem je tak aby sasiadujace ze soba urzadzenia nie uzywaly tych samych.
Nastepnie zmienilem Spaning Tree Control z STP na RTSP.
Nadalem tez priorytet urzadzeniom - UniFi Controller 0, nastepne urzadzenia w kolejnosci 4096, 8192 itd.
Pozniej przekierowalem traffic tak, aby CCTV uzywalo wylacznie Starlinka (strict rule), a pozostaly traffic uzywa BT (flexible rule po to, aby w razie gdy cala siec BT padnie automatycznie przekierowywalo na Starlinka).
Wylaczylem WIFI na wszystkich urzadzeniach Sky tak aby ich pasma przestaly powodowac zaklocenia sieci i podlaczylem je na kablu nadajac im tez statyczne IP.

Wszystko pieknie dziala, ping w normie, predkosc dobra, tylko jedna rzecz nie dziala - Netflix na telewizorach niezaleznie od tego czy jest to bezposrednio Smart TV czy Sky Q box. Netflix polaczony z siecia nie pozwala mi dojsc do ekranu logowania tylko wywala naprzemiennie error code nw-3-6, nw 2-5 albo ui-800-3. Probowalem wszelkich dostepnych w internecie rozwiazan - hard reset TV, aktualizacja apki, factory reset, podlaczenie przez kabel, WIFI - nic.
Co ciekawe, wszystkie inne apki dzialaja tj. Disney tylko Netflix nie chce.
Dziala za to podlaczony do mojego hotspota co tylko potwierdza, ze cos jest #!$%@? w sieci.
Sprawdzilem pobieznie Cambium i UniFi z racji tego, ze moja wiedza jest dosc podstawowa, ale nie widze tam nic co mogloby to blokowac.

Czy jestescie w stanie mi poradzic gdzie mam zaczac szukac? Jezeli potrzebujecie jeszcze jakis informacji ode mnie to piszcie.

Z gory dziekuje, a tego kto pomoze uporac mi sie z problemem wynagrodze zlotem :)

#programista15k #networking #siecikomputerowe #unifi #programowanie #pracait #pomocy
  • 31
@Disky: nie dogadamy sie. Mnie nie interesuje jak sie nazywaja firmy, ktore produkuja urzadzenia ktore posiadasz tylko elementy infrastruktury.

AP, routery, switche i ich zaleznosci (architektura),

anyway to nie ma znaczenia, podlacz sniffer i zobacz co probuje zrobic netflix i dlaczego mu nie wychodzi.

Albo zadzwon po kogos po studiach, ostatecznie technikum
Wireshark


@Disky: pamietaj zeby kliknac w nim start bezposrednio przed odpaleniem netflixa zeby za duzo smiecia nie zlapalo.
i zatrzymaj od razu po bledzie na netflix

Szczerze mowiac tak z glowy to nie wiem czego szukac, musialbym sie wdrozyc.
Poczytaj o tym jak sie objawia zablokowany ruch na takim snifferze
  • 0
@programista15cm: Starlink to broadband z satelity
Drytek (BT) to broadband od dostawcy
Cambium to w zasadzie nie wiem jak mam to nazwac, z tlumacza:
Network Service Edge (NSE) zapewnia zaawansowane usługi bezpieczeństwa, sieciowe i WAN dla sieci małych i średnich przedsiębiorstw. Usługi te są zintegrowane z rozwiązaniem Cambium ONE Network, które umożliwia organizacjom wdrażanie i zarządzanie polityką bezpieczeństwa w sieci bezprzewodowej i przewodowej, a wszystko to jest w pełni zarządzane i
  • 0
@programista15cm: no tylko wlasnie biorac pod uwage, ze tych urzadzen jest tak wiele nie wiem gdzie mam ustawic ten DNS. W Cambium NSE3000 w ustawieniach sieci jest zakladka monitoring health i tam sa wpisane dwa - 8.8.8.8, 8.8.4.4
  • 0
no tylko wlasnie biorac pod uwage, ze tych urzadzen jest tak wiele nie wiem gdzie mam ustawic ten DNS. W Cambium NSE3000 w ustawieniach sieci jest zakladka monitoring health i tam sa wpisane dwa - 8.8.8.8, 8.8.4.4


Biorac pod uwage, ze UniFi jest urzadzeniem, ktore jest na koncu sieci podejrzewam, ze gdzies w ustawieniach UniFi
  • 0
@Disky: moge zmienic wartosci MTU dla BT broadband w tym NSE3000 - dla Starlinka nie sa one dostepne. BT to PPPoE, a Starlink dynamic.