Wpis z mikrobloga

#lego
Dostałem za free ok. 50 kg lego ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ktoś ma pomysł jak się za to zabrać? Nie mam zamiaru odbudowywać wszystkich zestawów, bo zajęłoby to wieczność. Częścią chce się podzielić, ale najpierw pasowałoby z grubsza przejrzeć i zostawić co cenniejsze :⁠-⁠) na co zwrócić uwagę?
slawek89 - #lego
Dostałem za free ok. 50 kg lego ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ktoś ma pomysł jak się za...

źródło: temp_file6083595664534276805

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@slawek89: jakby co jest taka apka którą robisz zdjęcie rozsypanego lego a ona Ci podpowiada co możesz zbudować z tego co masz, może ona wyłapie jakieś perełeczki
  • Odpowiedz
@slawek89 zacznij od po segregowania i wywalenia "nie lego". W międzyczasie odłóż na bok jeśli znajdziesz jakieś części elektryczne typu silniki, przewody, piloty, lightbricki. Resztę umyj porządnie.

Ja przynajmniej tak zaczynam zabawę z mixem.

Jeśli chcesz odbudować cześć zestawów to musiałbyś się na tym trochę znać, jeśli są jakieś częściowo poskładane to łatwiej ale wiele jest takich które można zidentyfikować po jednym konkretnym elemencie. O ile wiesz którym ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
  • 11
@Semigod trochę doświadczenia mam, bo odbudowałem swoją kolekcję z dzieciństwa, gdzie brakowało sporo klocków, a o niektórych zestawach to nawet nie wiedziałem, że takie miałem. Wtedy wydawało mi się, że mam dużo klocków, ale 50kg to już dużo na jedną osobę
slawek89 - @Semigod trochę doświadczenia mam, bo odbudowałem swoją kolekcję z dzieciń...

źródło: temp_file6773355168001146051

Pobierz
  • Odpowiedz
@slawek89 aa to przepraszam w takim razie ( ͡° ͜ʖ ͡°) to buduj oczywiście. Ale jakbyś nie miał siły to ja też chętnie przyjmę każda ilość ( )
  • Odpowiedz
@slawek89: piekne zestawy miales. Wiele sie nam pokrywa, zwlaszcza z najwyzszej polki. Moimi teraz bawi sie moj piecioletni syn, ale jak widze ze czasem maly klocek mu wpada gdzies pod lozko, albo ze stara sie zbliza z odkurzaczem, to cos mi sie dzieje. Jakim cudem stary #!$%@? chlop pamieta kazdy z zestawow, ktorymi ostatni raz sie bawil jakies 23 lata temu
  • Odpowiedz
@GrafikaUltraHaDe żeby w pępku ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak sortuję mixy przed kąpielą to robię to w lateksowych rękawiczkach, za dużo razy już trafiłem łapą na klocki umazane w czekoladzie ale nie odważyłem się sprawdzać po zapachu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 4
@parov_stelar @Semigod @Katiee
Szczerze to miałem mega farta. Mieszkam w NO i ludzie oddają tu często fajne rzeczy za free na finn.no czyli ich odpowiedniku olx. Obserwowałem od jakiegoś czasu wyszukiwanie ze słowem kluczowym "lego" i pisałem do ludzi zaraz po otrzymaniu powiadomienia. Może faktycznie porażek było 100 ale 101 i 102 raz były udane, w niedzielę reklamówka 10kg a we wtorek ktoś wystawił te 6 pudełek. 43,5kg razem z pudełkami
  • Odpowiedz