Wpis z mikrobloga

804 286 + 30 = 804 316

Październikowe zaległości. Jesienno-kolorystyczne klimaty o tej porze roku kierują mnie w stronę lasów liściastych. Celem jest dotarcie do ambony, którą wypatrzyłem sobie na zdjęciu lotniczym i do której nie prowadzi żadna droga. Zjeżdżam z leśnego duktu na ścieżkę, która szybko znika w zaroślach. Ponieważ honor eksploratora nie pozwala mi zawrócić, prę przez półtorametrowe chaszcze dosłownie ciągnąc rower, który plącze się o trawsko każdym swoim wystającym elementem. Po walce z ciernistymi pnączami docieram do strumienia, który w założeniach miałem przekroczyć jednym długim susem. Niestety natura postanowiła ulokować w tym miejscu rozlewisko. Cały misterny plan w pi... Przebijam się zatem do celu nieco okrężnym sposobem. Jeszcze tylko kawałek przez pole, kawałek po czynnych torach i jest owa ambona.

I w tym momencie słyszę: "sssssssss". No ładnie. Bite pół godziny pcham rower przez krzaki, a teraz jeszcze przebita dętka. Przerwana seria 4378 km bez kapcia. Kolejne pół godziny idzie na wymianę dętki i macanie opony, czy kolec nie został. Jako że liczba zapasowych dętek spadła do zera, udaję się w drogę powrotną do domu - kilometr po świeżo obsianym polu, a potem już spokojnie asfaltami.

#rowerowyrownik #jesien

Skrypt | Statystyki
Pobierz the_red - 804 286 + 30 = 804 316

Październikowe zaległości. Jesienno-kolorystyczne k...
źródło: 20231027
  • 1