Wpis z mikrobloga

Mam pytanie.
Mam powerbanka który już leży nie rozpakowany ze dwa lata. Jeśli go teraz bym naładował żeby go użyć okazjonalnie to od tego momentu będę już musiał pilnować poziomu naładowania i go ciągle trzeba będzie podładowywać bo jak się jednak rozładuje jego stan będzie ulegał pogorszeniu (jak to podobno w bateriach telefonicznych jest)?
Pytam się bo nie wiem czy go warto ruszać.
#smartfon #gsm #powerbank #elektronika #akumulator
  • 5
@SuperDuperHornet: każda bateria powoli się rozładowuje nawet jak jest nieużywana

Twój powerbank pewnie się już do niczego nie nadaje j/w

Istnieje pewien poziom naładowania aku poniżej którego ogniwa ulegają trwałemu uszkodzeniu, dwa lata to wystarczająca żeby tak się stało u ciebie szczególnie że często nowe sprzęty potrafią być tak tylko w 25-50% naladowane
@SuperDuperHornet: każda bateria powoli się rozładowuje nawet jak jest nieużywana

Twój powerbank pewnie się już do niczego nie nadaje j/w


@Catmmando: Oczywiście, że jest coś takiego jak samorozładowanie ale to nie są akumulatorki NiMH. Istotne jest to ile elektronika pobiera w trybie wyłączonym bo zawsze coś pobiera.

Istnieje pewien poziom naładowania aku poniżej którego ogniwa ulegają trwałemu uszkodzeniu, dwa lata to wystarczająca żeby tak się stało u ciebie szczególnie że