Wpis z mikrobloga

Wracam z aktualizacja z ostatniego wpisu https://wykop.pl/wpis/72860315

Typizacja wypadła pomyślnie i potem już wszystko toczyło się strasznie szybko, już w połowie października ostateczne potwierdzenie i wiadomość, że oddaje mojemu bliźniakowi szpik z biodra (ʘʘ)

Przed samym zabiegiem badania wstępne w klinice, gdzie cały czas opiekowała się mną pielęgniarka i wbijaliśmy bez kolejek jak ten krwiodawca z pasty pdk xD Ekg, usg, rtg, kilkanaście fiolek krwi, osłuchiwania, 2 lekarzy, także przebadany jak nigdy i zakwalifikowany na zabieg.

Dzień przed zostałem przyjęty do kliniki, drobne badania, a tak to w sumie czekanie i relaks przy tv. Ale za to już następnego dnia pobudka o 5, golonko pleców, prysznic, założenie wenflonu i o 7 dostałem wesołą tableteczkę do wzięcia, żeby już za 20 minut śmigać łóżkiem po korytarzach i windach ( ͡ ͜ʖ ͡)

A co do samego zabiegu... Pamiętam założenie mankietu do ciśnienia na rękę, pulsykometru i pana lekarza śmiejącego się że się tyle rozglądam xD Pstryk! I potem już tylko pamiętam jak się obudziłem cudownie wyspany na pozabiegówce i witałem się z pielęgniarkami ()

Dalej to już powrót na salę i dalszy relaksik i czekanie, aż pozwolą w końcu coś zjeść xD No i potem już odpoczynek, aż do wypisu

Żeby nie było, plecy trochę bolą, ale nie raz się bardziej w życiu uderzyłem, bez leków się obejdzie spokojnie. Jeszcze bywa słabo przy szybszym ruchy, no i w sumie tyle... Więcej minusów nie widzę ¯\(ツ)/¯

No może jeszcze przerwa z krwiodawstwem na pół roku (,)

Za to opieka była na super poziomie, jedzenie o dziwo bardzo dobre i różnorodne, także prawie wczasy all inclusive, tylko że w izolatce XD

Ze swojej strony polecam, bo świadomość, że jakaś nastolatka z drugiego konca Europy może teraz dalej dzielnie walczyć, jest niewspółmiernie warta tych 2 plastrów na plecach ()

#dkms #krwiodawstwo #dawcaszpiku #czujedobrzeczlowiek
Jez_Wojownik - Wracam z aktualizacja z  ostatniego wpisu https://wykop.pl/wpis/728603...

źródło: IMG_20231109_115419_406

Pobierz
  • 8
@Jez_Wojownik: Super, sam niedawno się zarejestrowałem (dopiero odesłałem pakiet, we wtorek dostałem maila że do nich dotarł i będą go teraz badać) w bazie DKMS.
Tak z czystej ciekawości - wiesz o biorcy coś więcej niż to że jest nastolatką z drugiego końca Europy? Nie pytam co konkretnie, bo to pewnie dane tajne przez poufne, ale czy cokolwiek?
@dracuch: Po donacji dostałem telefon z dkmsu i dowiedzialem się, że przekazują na ten moment 3 informacje, kraj, płeć i przedział wiekowy. Dane osobiste najszybciej po 2 latach, jak obie strony się zgodzą.
Ps. Super, że też już będziesz w bazie ()