Wpis z mikrobloga

Czy istnieje jakiś sposób aby wystawić światło diody LED bez jej przemieszczania? Załóżmy że mam diodę na płytce elektronicznej i chcę ją widzieć na zewnątrz obudowy ale jest ona w takiej pozycji, że do ścianki ma daleko i sama dziurka w odpowiednim miejscu nic nie daje. Próbowałem przezroczystego kleju na gorąco ale się nie sprawdziło.

#elektronika #majsterkowanie
  • 11
Czy istnieje jakiś sposób aby wystawić światło diody LED bez jej przemieszczania?


@maniok: eh, gdyby tak ktoś wymyślił jakieś rurki na światło. Mógłby je nazwać, nie wiem, może ... światło-wody? ;)

Pomijając "profesjonalne" gotowe typu https://www.annapol.eu/product_info.php?products_id=348231 - do których po prostu przygotowujesz projekt urządzenia (umieszczenie leda na płytce, by dopasować się do istniejącego swiatłowodu i pożądanego miejsca świecenia na obudowie) to są jeszcze zwykłe światłowody komunikacyjne, albo ozdobne. A na końcu
@maniok: Poproś w jakiejś firmie reklamowej żeby ci wycieli laserem z przeźroczystej plexy taki kształt jak potrzebujesz (albo zwyczajnie poproś o odpad na warsztacie - cienki pasek ze 3x3 mm długi jak trzeba i wygnij nad palnikiem.