Wpis z mikrobloga

@gorzki99 jak się PiS nie rozleci to w kolejnych wyborach znowu będą rządzić...dla mnie to PiS wygrał bez tej większości i sytuacja Tuska jest tak chu jo wa że szok, bycie w takiej koalicji gdzie Tusk i reszta PO mieli ambicje na pierwsze miejsce. Owszem opozycja będzie rządzić ale te rządy będą z takim downem jedni i drudzy chcą coś ugrać a i tak aborcji nie będzie
@Olek3366: Niby piszesz z sensem ale patrzysz (tak jak wiekszosc) nie za daleko.

Za 4 lata sie okaze kto bedzie rzadzic. Ludzie zdecyduja.

Oczywiscie ze obecna sytuacja dla calej opozycji (nie tylko tuska i ko) jest dalikatnie mowiac ujowa. To co dostali to tragedia. I teraz musza tak robic zeby za 4 lata ludzie znow ich wybrali - co nie bedzie latwe bo:
a)zastali dramat z ktorym musza se poradzic
b)ludzie
dla mnie to PiS wygrał


@Olek3366: W jakiej rzeczywistości wygrał PiS, skoro za +/- miesiąc premierem zostanie znienawidzony przez Kaczkę Tusk, a koalicja tzw. "opozycji" ma większość?

Mam wrażenie, że trochę odjechałeś i po prostu nie przyjmujesz do wiadomości rzeczywistości.

Pis przegrał wybory. Ich wynik nie ma znaczenia. Nie będą rządzić.
@gorzki99 no i widzisz możemy normalnie prowadzić dyskusje...
Sytuacja jest jaka jest ale patrząc na dzisiejszą politykę to nie wiem czy ten układ koalicyjny przetrwa do kolejnych wyborów czy po nowych wyborach za 4lata pożegnamy kogoś bo zostanie wchłonięty przez inną partie. Patrz przykład chociażby Nowoczesna czy Wiosna gdzie ta pierwsza została wchłonięta przez PO a ta druga przez SLD Razem.
Rządy nie trwają wiecznie i będzie okres gdzie ludzie będą mieć
@Yuri_Yslin ja to bardziej patrzę na to pierwsze miejsce w oficjalnych wynikach wyborów.. PiS pierwsza partia w Polsce i taki Doniu wiele by dał by być na tym pierwszym miejscu.
Ludzie którzy głosowali na PiS dziś nie potrafią się pogodzić ze tak mało brakło do większości choć widzieli to pierwsze miejsce.

Dla mnie ta cała sytuacja jest powalona i może niedługo będziemy czytać ze to była Nocna Zmiana V2 hahah
ja to bardziej patrzę na to pierwsze miejsce w oficjalnych wynikach wyborów..


@Olek3366: no OK, ale trudno to nazywać zwycięstwem, bo zwycięstwem to jest dalsza władza. A oni przechodzą do ław opozycyjnych, tracą premiera i sejm. Więc to moim zdaniem jest porażka.
no i widzisz możemy normalnie prowadzić dyskusje...


@Olek3366: Miras ale dla mnie to zaden problem. To zazwyczaj ja jestem banowany. Ale nie za wulgaryzmy czy obrazanie. Lece na czarno bo ktos sie nie zgadza z moimi argumentami a brakuje mu jego argumentow :)))

Nigdy zadne rzady nie trwaja wiecznie. I wlasnie dlatego nie bedzie nigdy "rozliczania poprzednikow". Bo kazdy wie ze teraz rzadzi ale za chwile juz on moze nie rzadzic
@Yuri_Yslin z jednej strony wygrali a z drugiej strony przegrali...
I dlatego mówię że ta cała sytuacja z tymi wyborami jest powalona i jeszcze do tego rządy egzotycznej koalicji 11 partii o sprzecznych poglądach

PiS w opozycji będzie pewnie tworzyć tzn gabinet cieni i będzie patrzyć na ręce władzy "stara sztuczka" ale bardziej skupią się na wyborach samorządowe i PE a później prezydenckie bo w końcu tu się żyje od wyborów do
@gorzki99 i widzę że prowadzę dyskusje z osobą która też nie bierze poważnie jakiś rozliczeń w polityce.

Po co ta szopka... Sam nie wiem granie na czas czy co

Pożyjemy zobaczymy tak szczerze bo teraz to wszystko możliwe. Ludzie poszli do wyborów po zmianę i z różnych powodów
i widzę że prowadzę dyskusje z osobą która też nie bierze poważnie jakiś rozliczeń w polityce.


@Olek3366: Dobrze widzisz. Mam 43 lata. Troche juz sie przygladam polityce. Moze mi umknelo wiec podaj przyklad gdzie ktos zostal rozliczony? Nie chodzi mi o dymisje bo to normalne. Chodzi mi o to gdzie ktos wyladowal w pierdlu za to co zrobil. Ja nie zauwazylem ale jak wspomnialem - moglo mi umknac.

Granie na czas?
szczerze...nie licząc aresztów to nikt nie skończył w pierdlu


@Olek3366: Wiec nie dziw sie ze jestem osoba ktora w rozliczenia pomiedzy politykami nie wierzy. Jak napisalem wczesniej "wura urwie lba nie urwie" Dobrze wieda ze wladza nie jest dana na wiecznosc. Wiec jak dzis wielce zaczna rozliczac to potem oni rozliczani beda.