Wpis z mikrobloga

@asdfghjkl: ej, ale ten mem zakłada powrót do naszych czasów z tanim paliwem w cysternie, a nie powrót na stałe do tamtych czasów z bezużyteczną cysterną więc nie rozumiem dlaczego tak się odpaliłeś z tym, że kiedyś było biedniej.
@asdfghjkl: pytam bo mi się w tamtym okresie dobrze pracowało i jak ktoś miał już prace to nie narzekał. Natomiast żeby mieć dobrą robotę trzeba było mieć i znajomości i umiejętności jako wartość łączną, wtedy rynek był dla pracodawców. Ale nikogo wtedy nie interesowało ile ten Polonez pali :)
@willard: pracowałem w tamtych latach więc zapytałem czemu stawia się w tych 12%. Rynek pracy różnił się wtedy tym, że jak już cię brali do roboty to musiałeś się na tym znać i cos sobą reprezentować ale mogłeś ładnie zarobić. Teraz jak pójdziesz do sklepu z TV czy elektronika w galerii czy markecie to zapytany pracownik w najlepszym wypadku łaskawie odpowie ci że nie wie. Kiedyś nie mogłeś stanąć za ladą
@magicznyfred: nie wiem, wspominam te lata powiedzmy 97-2002 najlepiej, przy stabilnej pracy stać mnie było na wszystko , nie martwiła mnie cena paliwa, czy koszyk z zakupami w markecie, później porobił się gorzej i ok 2004 trzeba było szukać roboty w UK na jakiś czas.