Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Poważna kłótnia w świeżym małżeństwie i rodzicami żony.
Pojechałem z różową (jesteśmy po ślubie 4 miesiące) i jej rodzicami do jej rodziny. Trasa 1000 km. Zaproponowałem, że będę prowadził samochód jej ojca, żeby teść mógł odpocząć. W drodze powrotnej na niemieckiej autostradzie złapał mnie fotoradar. Ograniczenie do 100 km/h, ja mialem 25 km więcej. Każdy ponarzekał chwilę, że za szybko jadę, ale uspokoiłem nastroje, mówiąc, że o ile w ogóle przyjdzie mandat, to go sam zapłacę, więc nie ma się o co spinać. A po chwili moja żonka, #!$%@? mówi, że: "jeździć nie potrafię", "tyle razy cię prosiłam żebys jeździł wolniej", "bardzo trzymam kciuki, aby ten mandat przyszedł i żebyś go musiał zapłacić".

Mówię, "CO?" Życzysz mężowi, żeby musiał za mandat zapłacić??
- Tak, bo inaczej się nie nauczysz.

A potem walnego focha, więc się do siebie przez resztę trasy nie odzywaliśmy. Później, gdy zwóciłem im uwagę, że takie gadanie to brak szacunku żony do męża, wręcz upokorzenie przez teściami, to usłyszałem od teściowej, że odwracam sprawę do góry nogami, i sam z siebie robię ofiarę.

#zwiazki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 108
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola dobry komentarz, ale powinien się skończyć na „po co jeździsz zbyt szybko”. Co to za argument, że za granicą się szybko nie jeździ, bo DROGO wychodzi. Po prostu nie powinno się jeździć za szybko, koniec kropka xD
  • Odpowiedz
@mirko_anonim A czy ignorowanie żony jeśli wiele razy Cię prosiła o to żebyś jeździł wolniej to nie jest brak szacunku dla żony? Obawia się, że jeździsz za szybko, obawia się, że możesz dostać mandat lub może Ci się coś stać. Notorycznie to ignorujesz, więc jak można to nazwać?
Oczywiście nie powinna tego mówić przy swoich rodzicach i w takiej formie, ale w przypływie emocji pewnie trudno było jej się powstrzymać. Przemawiała frustracja
  • Odpowiedz
@Yenn_z-Wyspy7Slonc na prawdę można uprzejmie lub neutralnie zwrócić uwagę, przeczytaj wpis autora, ogólnie nie tędy droga w komunikacji ale niektórzy po prostu nie widzą nic złego w tym bo pewnie sami tak robią stąd dla nich to norma
  • Odpowiedz