Wpis z mikrobloga

Większosc ludzi w PL jest już #!$%@? przesytem ukraińców w naszym kraju co nie jest dziwne, bo jakby tak się zastanowić to z Ukrainy uciekły dwie grupy ludzi:
1.Najbogatsi, bo mieli środki żeby zacząć życie od nowa w innym miejscu - przez których wynajem mieszkań poszybował w górę
2.Margines, bo nic nie mieli do stracenia - przez których poziom bezpieczieństwa w PL lekko jednak spadł, w dużych miastach co chwile słychać o jakichś występkach tej narodowości, nie mówiąc już o wyczynach drogowych.

Chętnie poczytam jakie macie swoje przemyślenia i teorie jak #wojna na Ukrainie się skończy? Wygrana, przegrana, obronienie terytorium, jakiś podział państwa, wrócą do siebie, pojadą do niemiec? jak to widzicie?

#polska #ukraina #rosja #pytanie #wroclaw #warszawa
  • 23
  • Odpowiedz
  • 46
#!$%@? to są głównie niziny intelektualne którym prace odbierają ludzie nie znający języka.


@Yurakamisa: nie wydaje mi się. Ja zarabiam OK, jestem po politechnice i nie pasuje mi szereg ich zachowań, a nie to, że niektórzy pracują jako kasjerzy, kurierzy itd. Mentalność mają jak Polacy w latach 90-00'
  • Odpowiedz
@Yurakamisa gościu jak te zjeby przychodzą z innego osiedla i #!$%@?ą śmietniki, plują jak dziady, dra #!$%@?. Zachowują się jak wsioki. Dodatkowo w ciągu 2tygodni były dwa pożary śmietników, całe osiedle #!$%@? dymem bo #!$%@? dzieciory ukraińskie podpalił plastik. To jest dzicz z 1990 roku
  • Odpowiedz
  • 10
Całe szczęście że polskie menele nie drą japy na osiedlach.


@Yurakamisa: nawet jeśli to super argumentem jest według ciebie to żeby sprowadzić sobie drugie tyle drących jape meneli tylko innej narodowości, brawo xDD
  • Odpowiedz
@manualnyautomat: @Beszczebelny mozna isc na kompromis, ze ceny wzrosly przez wiekszy popyt (przyjazd uchodzcow ktorzy gdzies musza mieszkac) i 40% inflacje przez 2 lata, bo ciezko byloby ja zignorowac. Do tego w duzo mniejszym stopniu, ale dochodzi coraz powszechniejsza swiadomosc ludzi, ze wynajem mieszkania bez umowy egzekucyjnej to pchanie sie na mine w panstwie z kartonu
  • Odpowiedz
  • 1
mozna isc na kompromis, ze ceny wzrosly przez wiekszy popyt (przyjazd uchodzcow ktorzy gdzies musza mieszkac) i 40% inflacje przez 2 lata


@robertkk: to jest prawda, tylko że ten pierwszy gwałtowny wzrost był wlasnie po fali bogatszych migrantów ze wschodu. Mieszkania wynajmowaly się godzinę po wrzuceniu ogloszenia, robione były castingi na najemcow spośród kilku chętnych pierwszego dnia.
Inflacja za jakiś czas tak samo dojechała ceny drugą falą wzrostu.
  • Odpowiedz