Wpis z mikrobloga

#lodz #nieruchomosci
Byłem się zapytać o cenę mieszkania od developerka, siedział jakiś goguś w tej budzie i od razu na start zanim jeszcze cenę podał to powiedział „tanio już było” i #!$%@?ł mi z ceną 11k od metra na Bałutach, przy jednej z bardziej #!$%@? ulic i parku gdzie głównie menele siedzą. Prawie go tam wyśmiałem, chyba bym musiał na łeb upaść żeby za takie pieniądze mieszkanie tam kupić. Najzabawniejsze było, że chyba ze 3x powtórzył do mnie zdanie „taniej już nie będzie” ¯\(ツ)/¯
Zastanawiam się tylko kto to #!$%@? kupuje?
  • 13
  • Odpowiedz
Miałem to samo w Warszawie z agencja. Podczas ogladania mieszkania powiedziela chyba ze 3 razy ze taniej juz nie bedzie. Niestety pewnie ma racje, realia sa jakie sa.
  • Odpowiedz
Zastanawiam się tylko kto to #!$%@? kupuje?

@Spejsonik: bekowcy którzy wiedzą że nigdy nie będą mieli na wkład własny i to ich jedyna szansa na posiadanie czegokolwiek ever. Rynek teraz nie jest normalny, trzeba cierpliwości żeby nie kupić goowna

W tej chwili to wygląda jak sytuacja z PlayStation pare miesięcy po premierze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kto kupił od scalpera za 4k ten frajer a mimo wszystko
  • Odpowiedz
Zastanawiam się tylko kto to #!$%@? kupuje?


@Spejsonik: ludzie którzy chcieli mieć widok na park, takich atrakcji w Łodzi jest mało. Inna sprawa, że tam mieszkania były po 8,5k, więc tak jak ten koleś gada - tanio już było XD
  • Odpowiedz
@lami: niech utną wakacje kredytowe i zobaczysz. Dzięki wakacjom, płacimy jakby nie było podwyżki wiboru. 8 rat, zamiast 12 na rok. Dla ludzi dodatkowe 4raty po powiedzmy 4 tys zł to kupa siana. A.znam wielu co mają 7 koła. Wystarczy znieść dopłaty, i cena pójdzie w dół. Trzeba będzie sprzedać i się wyprowadzić. Ile osób stać na płacić po 6-7 koła za wynajem
  • Odpowiedz
ęki wakacjom, płacimy jakby nie było podwyżki wiboru. 8 rat, zamiast 12 na rok. Dla ludzi dodatkowe 4raty po powiedzmy 4 tys zł to kupa siana. A.znam wielu co mają 7 koła. Wystarczy znieść dopłaty, i cena pójdzie w dół. Trzeba będzie sprzedać i się wyprowadzić. Ile osób stać na płacić po 6-7 koła za wynajem


@MaKaTa: Problem w tym, ze ostatnie 10 czy 20 lat nikogo nic nie nauczylo. Wszystkie
  • Odpowiedz
@lami: Nikt nie spuści w kiblu kredyciarzy, nawet tych nieszczęsnych frankowiczów ratowali i dziś ci ludzie są mocno na +. Niestety takie są realia. Państwo się zadłuża, świat się zadłuża i premiowane jest życie na kredyt. Ciekawe jak długo
  • Odpowiedz
@Spejsonik: jak mieszkanie ma być inwestycyjne to spokojnie ich przetrzymać, kasa na programy pomocowe się kiedyś skończy, stopy pójdą do góry jak zmieni się rząd. Wtedy będziesz mógł iść i się z niego ponabijać
  • Odpowiedz
@Spejsonik: ludzie którzy nie wypisują wpisów "chyba #!$%@? żart że tak drogo"
i tak, to jest kpina że tak drogo (i jeszcze większa kpina dlaczego tak drogo), ale taka jest rzeczywistość w jakiej żyjemy i doświadczenie uczy że albo kupujesz teraz to na co Cię stać, albo za rok/dwa/trzy mówisz "#!$%@? mogłem kupić" i kupujesz drożej
i nie, nie jebnie, od 15 lat czytam na wykopie że teraz to już na
  • Odpowiedz
@Spejsonik: no ale od strony dewelopera:
- ceny mediów #!$%@? w kosmos
- materiały drogie (chociaż były chyba jeszcze droższe)
- robocizna droga, a zaraz jeszcze w górę
- na tą chwilę bk2%, czyli mnóstwo chętnych
- co chwila nowe podatki

dlaczego maję te ceny spaść??
  • Odpowiedz