Wpis z mikrobloga

Kilka minut temu w tvp info polityk Platformy powiedział, że Morawiecki przekona maksymalnie 20 posłów więc nie uda mu się stworzyć rządu . Czy ja to dobrze usłyszałem czy nie? Bo przecież jak Morawiecki mającej 248 posłów opozycji zabierze 18 posłów to wtedy opozycja będzie miała 230 posłów a w takiej sytuacji nie będą mogli utworzyć rządu bo trzeba mieć 231 posłów. W tej sytuacji PiS mimo, że też nie będzie miał 231 posłów to jednak będzie mógł utworzyć rząd mniejszościowy więc utrzyma władze.
#pis #bekazpisu #polityka #wybory2023 #wybory #tvpiscodzienny #tvpis #konfederacja #tvp7
  • 11
  • Odpowiedz
@mambar: dobrze. Ten dzban Jakubiak chyba o tych 20 powiedział. Nie znosze gnoja, lubilem jego piwo Ciechan ale daruje sobie już, niech spier%$#la pisowski kretyn.
  • Odpowiedz
@mambar: W tym wypadku wszystko będzie zależeć od Konfederacji i ich głosowania nad wotum nieufności.
Jeżeli się wstrzymają lub za, wtedy PiS będzie miał rząd mniejszościowy, jak przeciw to nie.
  • Odpowiedz
Morawiecki przekona maksymalnie 20 posłów więc nie uda mu się stworzyć rządu . Czy ja to dobrze usłyszałem czy nie?

@mambar: Morawiecki nie przekona nikogo, oprócz może paru narodowców z konfy, on nie dostanie nawet tych 194 głosów "za"
  • Odpowiedz