Wpis z mikrobloga

Omyłkowo kolega zamontował mi w ścianie zawór 1/2 x 1/2 (zwykły z Leroy Merlin) do baterii kuchennej, która ma wężyki 3/8. Co teraz, lepiej wymienić te zaworki np. na takie, czy wężyki w baterii np. na takie, czy może inna opcja? Kuchnia już zamontowana, tak że zarówno wymiana zaworków i wężyków jest nieco problematyczna. Może wystarczy kupić wężyk 1/2 x 3/8 i go użyć jako przedłużka?

#hydraulika #remont #remontmieszkania #kuchnia #remontujzwykopem #budowadomu #budujzwykopem #hydraulik #zlotaraczka #majsterkowanie #pytanie #remont #kiciochpyta #dom
  • 26
  • Odpowiedz
@becvvv: kupujesz przedłużkę/redukcję 1/2x3/8 i nakrecasz na wylot z zaworu. Możesz mieć potem problem z uszczelnieniem połączenia, bo gwint jest gładki, ale jeśli od strony 1/2 jest płaskie podtoczenie, to wystarczy uszczelka kryngielitowa.
  • Odpowiedz
@becvvv: nie nie uszczelniasz jej żadnymi pakułami przy wężyku, jedynie przy zaworze. Kup taką, żeby nie była ostro zakończona na styku z uszczelką przy wężyku bo ją przetnie
  • Odpowiedz
@becvvv: za krótkie bo ktoś zawór wkręcił w dół. Ogólnie zmień te zawory na 3/8 bo to teraz standard i na takie z głowicą ceramiczną. Te gówna zaraz będą do niczego co masz tam założone.
  • Odpowiedz
@becvvv: masz gówniane, źle dobrane i źle założone zawory, wywal je w cholerę, zamiast nich załóż porządne (z ceramiczną głowicą albo grzybkowe jeśli cebula), wkręć na pakuły albo na teflon, ustaw wylotami w górę i będzie dobrze. Wężyk nakręcasz bez pakuł, zawsze, jak ktoś ci będzie twierdził inaczej, to poszczuj psem.
  • Odpowiedz
@becvvv: za 40zl masz ceramiczne z valvexa np. w Leroy Merlin. Ja u siebie mam z valvexa te zwykłe grzybkowe, bo je łatwo rozruszać nawet po kilku latach nieruszania.
Wodę do zmywarki masz osobno wyprowadzoną?
  • Odpowiedz
  • 0
ale kurde, 2k ludzi kupiło ten zawór z allegro, ocena 4.95/5, to chyba gdyby to był taki szmelc, to nie byłby aż taki popularny
  • Odpowiedz
@becvvv: to też są dobre zawory. Sam mam u siebie grzybkowe valvex i jak teraz sprawdziłem, to po półtorej roku bez problemu się zamykają. One w sumie mają dodatkową zaletę, że można nimi regulować przepływ. Np. w umywalce w łazience na maksymalnym strumieniu woda mi wychlapywała poza umywalkę, więc wyregulowalem sobie tak zaworki, że nic teraz nie chlapie.
  • Odpowiedz