Wpis z mikrobloga

Co jest zlego w ujemnym przyroscie naturalnym? Jakie sa argumenty za tym by dalej robic #dzieci?
Zaczalem sie zastanawiac i w sumie to nie wiem, moze ktos ma jakies pomysly

aha no i jak cos to bez argumentow typu _bo system emerytalny sie #!$%@?, i tak jest #!$%@?
  • 54
  • Odpowiedz
@janekhe: nie będzie miał kto yebać na chory system emerytalny. Można zreformować system, ale to długotrwały i kosztowny proces, nie sprzedaje się w wyborach.
  • Odpowiedz
@janekhe: po pierwsze skończ z tym ordynarnym zwrotem - robić dzieci. To nie są rzeczy.

Po drugie zapaść systemu emerytalnego to jest argument, nie ma znaczenia że ci to nie pasuje.

Po trzecie świat opiera się na zestepowalnosci pokolen, brak młodych ludzi i nadpodaż starców spowoduje ogrom problemów społecznych.

Po czwarte, mniejsza populacja czyni naszą kulturę podatna na wpływ obcych kultur i grozi zachwianiem jej trwania.

Po piąte pojawia sie problemy
  • Odpowiedz
@janekhe: Takie imperium jak Rosja wali się przez demografię, a nie przez wojny. Izrael nie może sobie poradzić z Palestyńczykami przez demografię, pomimo przewagi w każdej innej dziedzinie. To są jakieś argumenty nawet jeśli dla kogoś są nieistotne.
  • Odpowiedz
@ciemnienie:

po pierwsze skończ z tym ordynarnym zwrotem - robić dzieci. To nie są rzeczy.


Dzieci się robi, nie płacz.

Po drugie zapaść systemu emerytalnego to jest argument, nie ma znaczenia że ci to nie pasuje.


Dlatego trzeba stworzyć inny system, zamiast utrzymywać coś co jest skazane na porażkę. Albo ściągniemy tu masę imigrantów, którzy będą robić dzieci, albo ZUS padnie, możemy tylko odwlekać ten moment podnosząc wiek i dotując ZUS
  • Odpowiedz
@Duszqable: inny system czyli jaki? Podaj dobre dla wszystkich rozwiązanie.

Mi tu chodzi o stosunek młodszych do starszych a nie do ogólnej ilosci ludzi.

Tak, wiem że to jeden z powodów co nie znaczy że skutki takich decyzji nie kopną nas w zadek.
  • Odpowiedz
@ciemnienie: każdy powinien odkładać sam na siebie, tak to miało wyglądać kiedy powstawał system emerytalny. Niestety rządy sobie te pieniążki wzięly z biegiem czasu i to nie tylko u nas tak jest.

Dlatego ja inwestuję w siebie, rozwijam wlasna działalność zeby sobie samemu zapewnić spokojną starość.
Nikt z tym nic nie robi, jak Tusk chciał podniesc wiek emerytalny to się pół polski zesrało, a to było konieczne. PiS obniżył wiek ale
  • Odpowiedz
@janekhe: coś złego w ujemnym przyroście naturalnym jest jedynie dla tych, którzy wyznają religię wiecznego wzrostu (gospodarczego) albo, jak widać po komentarzach, dla militarystów-nacjonalistów, którym zależy na produkcji mięsa armatniego (czyli robieniu dzieci), aby zapewnić trwałość odwiecznemu wojennemu wyrzynaniu się (czyli mordowaniu dzieci) i pokazywaniu wyższości jednej nacji nad drugą, co w ogólnym rozrachunku niewiele znaczy.
  • Odpowiedz
@janekhe: robisz to sobie kanapki. Ja wiem, że patologia ma na wykopie największe wzięcie i to ona jest zwykle koronnym przykładem, ale rodzenie dzieci i bycie rodzicem dla większości ludzi to nie jest czynność jak składanie maszyny na taśmie produkcyjnej. Chyba najbardziej sensowny jest zwrot rodzenie dzieci, powoływanie do życia, ale nie produkowanie czy robienie.
Przypominam też, że dzieci to zaistniałe już czujące istoty ludzkie i jako antynatalista zdaje się, jesteś
  • Odpowiedz
@Duszqable: spoczko, tylko to nie jest idealne rozwiązanie dla wszystkich po zabrałbyś środki dożycia swoim dziadkom i rodzicom. Jakiś pomysł jak sprawić by teraz mieli za co żyć, kiedy nie mogą już pracować?

Super, że się rozwijasz i inwestujesz w siebie. Przypominam tylko, że nie żyjesz w próżni i od pewnego momentu nie będziesz już samowystarczalny (teraz z resztą też masz tylko tego złudzenie, bo ktoś musi pracować, żebyś miał wodę,
  • Odpowiedz
@ciemnienie:

zabrałbyś środki dożycia swoim dziadkom i rodzicom. Jakiś pomysł jak sprawić by teraz mieli za co żyć, kiedy nie mogą już pracować?


Jedyne co mi przychodzi do głowy to pkres przejściowy gdzie niestety my musimy płacić na obecne emerytury ale osoby wchodzące na rynek pracy już nie I oni by też nie mieli emerytur.
Likwidacja 500+ by w tym pomogła, bo to jest 40 miliardów do przodu rocznie.
Tak na
  • Odpowiedz
  • 0
@ciemnienie: co xD nikogo nie odczlowieczam i nic takiego nie mialem na mysli, raczej zeby urodzic dziecko to najpierw je trzeba zrobic no nie? nie uwazam zeby to bylo w jakis sposob ujmujace, mnie tez zrobili jak i kazdego z nas
  • Odpowiedz