Wpis z mikrobloga

Marudziłem ostatnio, że niepotrzebnie szedłem w dom pod Warszawą, bo nie wzrósł tak mocno, jak mieszkania.

Dziś patrzę na otodom - wszystkie tańsze inwestycje wymiotło, sprzedało się też większość bliźniaków i segmentów w okolicy. Rynek wtórny: +300 000 - 400 000 do ceny sprzed roku, a to 20-letnie domy, więc standardem mocno odbiegają od nowych. Kilka się sprzedało, w tym trzy takie, na które bym nie chciał napluć (cena zawyżona o 200k minimum).

Kurde, może to jednak nie był taki zły interes. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci
  • 9
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: U mnie w okolicy podobnie, segmentów nie ma, domy podrożały tak, że poniżej bańki w zasadzie nic nie ma, działki grubo poszły w górę, pozostały tylko z jakimiś problemami. Mieszkania które śledziłem w Wawie były niedawno po 350-370 i wydawało mi się, że cena jest mocno przesadzona... teraz 500 do 550. Trzeba było brać wszystko co było... Ciekawe czy trend się utrzyma
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin odbijam piłeczkę bo warszawa to nie wszystko. Powiatowka: 1-2lata temu ludzie o działki się zabijali - dziś mnóstwo tabliczek sprzedam i brak chętnych. Pojawiają się domy w stanie surowym 300k, developerskim 450k i jestem przekonany, że jest do urwania 10-15%. Jak komuś nie zależy jak konkretnym mieście + praca zdalna to warto pomyśleć zamiast 40m za 1mln
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: interes jak interes na nieruchach raczej nie stracisz w PL.
Ja ostatnio doszedłem do wniosku, że w tej branży najlepsza okazja jaka była to nakupić działek rolnych, chyba nic tak w ciągu powiedzmy piętnastu lat nie podrożało
  • Odpowiedz
Ostatnio także zakupiłem (w Warszawie, ale na peryferiach wawerskich ;) . Ogólnie oferta jest bogata:

1. domy rynek wtórny, głównie 20+ lat, wystrój wnętrza do zaorania, stara technologia, IMHO do remontu - ceny kosmiczne bo każdy Janusz chce sobie mocno odbić remont jaki wykonał z Zenkiem 20 lat temu ze stopa zwrotu 400%. Te ogłoszenia czasami wisza latami ale Janusze trzymają.
2. segmenty od deweloperów - metraże coraz mniejsze ~100m2, co odejmując
  • Odpowiedz