Wpis z mikrobloga

Mireczki z #gry może w sumie też #pracait

Pierwsze pytanie - czy istnieje jakiś ultra mega potężny ruter dzięki któremu będę mógł być pewien, że moje wifi w bloku (gdzie kazde sąsiednie mieszkanie też nadaje wifi) będzie zawsze stabilne i zajebiste ??
Jeśli tak - drugie pytanie:
Jesteście w stanie owy ruter polecić? Mam już #!$%@? dość tego gówna od playa. Co z tego, że mam szybki internet jak każda gra laguje i telewizja zrywa co 5 minut. A na infolinii #!$%@? mają do powiedzenia, mogą co najwyżej wymienić router na taki sam gówniany który będzie też miał #!$%@? wifi.

PC stoi od routera jakieś 5 metrów, telewizor 7 - czy to naprawde jest już odległość nie do pokonania xD?

Życze wszystkim dobrego tygodnia <3
  • 14
Mam już #!$%@? dość tego gówna od playa


@cl_master: mobilny internet? jeśli tak to tu jest twoje źródło problemów a nie router

gdzie kazde sąsiednie mieszkanie też nadaje wifi


@cl_master: pobierz aplikacją typu wifi analyzer i zobacz na jakich kanałach somsiedzi mają swoje sieci, bo pewnie dlatego masz problemy bo na każdy kanał przypada ileś sieci
@sha128: niee mam po światłowodzie do routera. Ale kabla do urządzeń nie za bardzo mam jak poprowadzić obecnie.

A to nie chodzi o częstotliwość? i na 2,4 i na 5 ghz u mnie lipa. Kanał może zrobić różnicę?
@cl_master: routery dostawcy z zasady są #!$%@? i mogą słabo działać. Zacznij od sprawdzenia tych wolnych kanałów i ew jeżeli takie są to manualnie przestaw na nie router. Sprawdź też ile realnie jest tych sieci, jak tu nie problem to kup jakiś zwykły router za 100-300zł i sprawdź czy pomoże. Zweryfikuj czy problem występuje również po kablu czy to tylko i wyłącznie kwestia wifi na 100%, na jakiś czas puść kabel
@sha128: Spróbuję jeszcze zrobić test z kablem. Narazie kicha, na dobrych kanałach (wedle appki, faktycznie poprzedni był gorszy) dalej lagują gierki i tv przerywa.

Swoją drogą poczytałem troche na wykopie i - ponoć lepszy router nie robi różnicy? Moc wifi jest zawsze taka sama niezależnie od sprzętu? Trochę mi się w to nie chce wierzyć ale nie znam się w temacie xD. Jaki ma sens w takim razie kupowanie routera za
@cl_master: Powoli, spokojnie - przede wszystkim wszystkie urządzenia bezprzewodowe mają limitowaną moc transmisji przez SAR - czyli zwykle więcej niż 23dBm nie podskoczysz. I nie ważne, czy wydasz 100PLN, czy 1000PLN na router.

Druga rzecz to konkretna diagnostyka. Ale tutaj już musisz wiedzieć konkretnie co robisz, bo przyczyn problemów może być pierdyliard.
@groman43: eh, no ogólnie najbardziej mnie irytuje fakt, że jak mi wifi sie rypie w takich warunkach to w jakich ma się nie rypać. Żadnych ścian. Po prostu router 7 metrów od tv. Na hotspocie z telefonu działa wszystko. Na wifi z routera jest lipa. Jeśli w takim wypadku potrzebuje kabla to pozdro :C. Chyba muszę pogadać z właścicielką mieszkania żeby przepuścić gdzieś kabel.
@cl_master: To może być problem z wi-fi, może z połączeniem komórkowym, może z radzieckim telewizorem u sąsiada, może jeszcze z czymś innym. Wyciągasz zbyt wcześnie wnioski. No ale diagnostyka tego prosta nie jest, dlatego prawie nikt takimi rzeczami się nie zajmuje.

Do sprawdzenia
- konkretna wersja wi-fi
- parametry sygnału - RSSI, RSRQ, RSRP. Jeśli router jest faktycznie tylko 7 metrów od TV, to nie mają być prawa złe.
- puszczenie
@cl_master zmień na 5ghz i przeanalizuj kanały w Twoim pokoju. Na 5ghz jest ich znacznie więcej do wyboru, tez tak miałem i jak manualnie ustawiłem mało używany kanał to było dużo lepiej, nie miałem możliwości podłączyć się przez kabel