Wpis z mikrobloga

Bekas Kszyk - foto własne

Zawsze mnie cieszy jak znajdę nowy gatunek którego jeszcze nie widziałem - i tak własnie dziś sie stało :)

Jest u mnie na granicy lasu takie rozlewisko na które mega ciężko się dostać w lecie , a teraz to już całkowity koszmar...

Ale wiem że przed zimą gromadzą się tam rózne ciekawe ptaszki więc poszedłem dziś sprawdzić - przy okazji wy^%$#ałem się w tym mokradle tak że nogi mi wpadły w szlam powyżej kolan i siadłem dłupą w błocie :)
Ale ja akurat łatwo się nie poddaję więc brnąłem dalej i znalazłem kszyki więc narzekał nie będę XD
Teraz muszę tylko wymyśleć jak się tam zasadzić żeby zrobić fotki z mniejszego dystanu.

Jak ktoś ma ochote obserwować/czarnolistować albo pooglądać poprzednie foty - to wszystko jest pod moim autorskim tagiem: #zwierzynaijonesa

#ornitologia #ptaki #przyroda #natura #fotografia #fotografiaprzyrody #szkocja
ijones - Bekas Kszyk - foto własne

Zawsze mnie cieszy jak znajdę nowy gatunek któreg...

źródło: bekasy kszykasy

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@ijones: niedawno kilka godzin z 200-600mm siedziałem w krzakach polując na czaple i łabędzie. Oczywiście jak jestem z aparatem to nic nie ma. Wczoraj tam na rowerze byłem i pełno :D

musiałem Bombę wrzucić skoro jest bekas ;)
Masterczulki - @ijones: niedawno kilka godzin z 200-600mm siedziałem w krzakach poluj...
  • Odpowiedz
  • 0
Oczywiście jak jestem z aparatem to nic nie ma.


@Masterczulki: Haha, taki to ptasi spisek - ja od pewnego czasu nie ruszam się z domu bez małej lunetki żeby chociaż zerknąć lepiej, jak nie mam ze sobą aparatu :)
  • Odpowiedz
  • 1
niedawno odkopałem Twój wpis, gdzie Mirki polecały mi Przewodnik Collinsa, a tu widzę, że cały tag masz autorski. Możesz pisać trochę dłuższe wpisy? Cyk do obserwowanych ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Katedra_z_chlebkiem: heh, myślałem żeby może pisać więcej ciekawostek o ptakach, o procesie ich tropienia,sprzęcie, organizowaniu zasiadek, metodzie wybierania miejsca, kamuflażu etc...., albo może nawet zrobic jakies dłuższe video - ale nie chciałem zanudzać :D

Postaram się następnym
  • Odpowiedz
Ale wiem że przed zimą gromadzą się tam rózne ciekawe ptaszki więc poszedłem dziś sprawdzić - przy okazji wy^%$#ałem się w tym mokradle. Ale ja akurat łatwo się nie poddaję więc brnąłem dalej i znalazłem kszyki więc narzekał nie będę XD Teraz muszę tylko wymyśleć jak się tam zasadzić żeby zrobić fotki z mniejszego dystanu.


@ijones: Nie chcę psuć zabawy i zabrzmieć zbyt moralizatorsko, ale może po prostu nie pakuj się
  • Odpowiedz
  • 1
Nie chcę psuć zabawy


@okim: Nic nie psujesz :) Ważne żeby mówić etyce przy okazji fotografii przyrody !

Ale żebyśmy się dobrze zrozumieli - ja się na to bajoro nie wpycham między te ptaszory , tylko z dystansu je obserwuje :)

To mój "rewir" że tak powiem , mam bardzo dobrze schodzony ten teren - dobrą kryjówkę i ptasie towarzystwo na bagnie nie ma ogólnie pojęcia że są podglądani - nawet
ijones - >Nie chcę psuć zabawy 

@okim: Nic nie psujesz :) Ważne żeby mówić etyce prz...

źródło: bakas kszyk kosml

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@ijones: No to kamień z serca. Niestety często na przyrodniczych grupach pojawiają się zdjęcia fotografów wchodzących w tereny chronione, w poszukiwaniu 'lepszego kadru'. Super, że podchodzisz do tego rozsądnie. Teraz z czystym sumieniem mogę dać plusa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz