Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,
przy tej jakże pięknej zimnej deszczowej niedzieli, postanowiłem i ja podzielić się z wami zadaniem jakie przypadło mi do realizacji w tej edycji. Pierwszy raz postanowiłem poprosić o zmianę zadań, bo w pierwszym wylosowanym zestawie nie znalazłem nic czego nie potrafiłbym lub nie chciałbym zrobić. W drugim zestawie otrzymałem :

1. Spaceruj codziennie przez 7 dni (łącznie 5km/dzień).
2. Naucz się zagrać jedną popularną melodię na dowolnym instrumencie (takim, na którym na co dzień nie grasz).
3. Zbierz liście różnych roślin, wysusz i zrób zielnik z opisami.

I wybrałem opcję trzecią.

Samo zbieranie liści uświadomiło mi jak wielki jest poziom mojej ignorancji na roślinność mnie otaczającą, miałem faktycznie problem aby rozróżnić czy z takiego drzewa lub krzewu liście już mam czy są one tylko do siebie podobne, o nazewnictwie nie wspomnę, na szczęście mamy 2023 rok i wiele różnych aplikacji oraz samo wyszukiwanie grafiką pomogło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zakupiłem papier kolorowy, wstążkę, klej przysiadłem wczoraj po południu i... poczułem się jakbym wrócił do szkoły podstawowej i robił zadanie na jakąś plastykę czy technikę. Miałem pomocnika oczywiście przez cała akcję, kilka liści nie przeżyło tej pomocy ale coś z tego wyszło.

Liście roślin jakie znalazły się w zielniku :

Berberys
Dąb
Klon
Pęcherznica Kalinolistna
Wrzos zwyczajny
Topola
Hortensja Bukietowa
Śliwa
Magnolia

W komentarzu dodatkowe foto z prac.

#mirkowyzwanie
Pobierz xReapeR - Dzień dobry, 
przy tej jakże pięknej zimnej deszczowej niedzieli, postanowi...
źródło: Zielnik
  • 4